Těžký víkend elitních týmů

Verze pro tisk |

První velmi složitý víkend čeká českolipské florbalisty, dva zápasy mužského týmu a dva zápasy extraligových juniorů, kteří jsou nedílnou součástí právě mužského áčka, přidělávají starosti českolipskému trenérovi Slanému.

Muže čeká v sobotu nováček 2. ligy, Slávia VŠ Plzeň, junioři cestují na palubovku ostravského Remedica. V neděli pak čekají muže silné Rokycany a juniory v Praze SSK Future. „Tento víkend je velmi náročný, sešly se nám zápasy všech starších kategorií, v sobotu své zápasy hrají ještě dorostenci a juniorská rezerva. V našem klubu se všechny kategorie prolínají a musí nyní řešit ideální kompromis,“ plánuje Štěpán Slaný. Hlavní opory juniorského týmu tak čeká porce tří zápasů, nejprve utkání v Ostravě a brzo ráno vystartují do Rokycan, kde se od 10h postaví proti místnímu Sokolu a o pár hodin později již budou v juniorském dresu nastupovat v Praze proti Future. „Bohužel situace to není ideální, doufám, že utkání v Rokycanech zvládneme s užší sestavou a kluci se na hřiště moc nedostanou. Problém také je, že tento víkend je poslední, kdy chybí výrazné opory FBC Motejzík, Hanžl a Vnuk,“ doplňuje Slaný. Velmi podobná situace se dá očekávat i u dalších kategorií, v sobotu totiž nastoupí všechny starší týmy – starší žáci, dorostenci, 2x junioři. „Sobotní program jsme se snažili nějak rozumně poskládat, trochu to byla otázka priorit, tu mají samozřejmě „A“ týmy, přesto odjíždíme i k dalším utkáním ve velmi početné sestavě a věřím, že hráči ukáží své maximum a přivezou dobré výsledky,“ doufá šéftrenér klubu.

Dorostence čekají v sobotu v Liberci, týmy Liberce a ústecké Slávie. Rezerva juniorů cestuje do Krupky, kde narazí taktéž na ústeckou Slávii a FBC Plzeň.

FBC Česká Lípa letos pořádá také první domácí turnaj, zahajovací kategorií budou starší žáci, kteří ve své domovské hale SOŠ a SOU čekají pikantní souboje, hned ve druhém kole totiž změří proti sobě síly všechny českolipské týmy pod hlavičkou FBC.

Juniorky se chystají také na druhé kolo opět do Prahy, svěřenkyně Anety Dědkové, po úvodním statečném „rozkoukání“ proti českému mistrovi, nastoupí proti rezervě Elite a Bohemians. Otázka bude, v jakém složení tyto rezervy opravdu nastoupí, u pražských týmu je praxe většinou taková, že za rezervy hraje téměř kompletní první tým.

V sobotu večer se poperou o své první body do tabulky hráči Mladé Boleslavi, ti nedokázali v prvních třech utkáních uhrát ani bod a dokonce museli přetrpět tvrdé porážky. Nyní čeká Billy Boys nováček soutěže Panters Otrokovice.

V neděli uzavřou náročný víkendový blok elévové, kteří mají své zápasy v Turnově. FBC a ZŠ Partyzánskou nejprve čekají duely s FBC Liberec a poté v malém derby, přesto v přátelské atmosféře, nastoupí proti sobě.

program FBC Česká Lípa

Utkání juniorů B, juniorů A, mužů A a Mladé Boleslavi můžete sledovat online na webu FBC Česká Lípa!

starší žáci:

turnaj starších žáků – 9:00 – 16:00 SOŠ a SOU Česká Lípa

dorostenci (Liberec):

10:00 FBC Liberec

13:00 USK Ústí nad Labem

junioři B (Krupka):

11:30 USK Ústí nad Labem

14:30 FBC Plzeň

juniorky (Praha):

10:00 Elite Praha

17:30 Bohemians Praha

junioři A (Ostrava, Praha):

17:00, sobota Remedicum Ostrava

17:30, neděle SSK Future

muži  A (Plzeň, Rokycany):

18:00, sobota VŠ Slávia Plzeň

10:00, neděle Sokol Rokycany

Mladá Boleslav (M.Boleslav):

19:00 Panters Otrokovice

elévové (Turnov):

neděle, turnaj elévů, FBC Liberec a vzájemné derby FBC Česká Lípa – FBC ZŠ Partyzánská Česká Lípa

Nahoru