Starší žáci - sedm zápasů, sedm výher a dva postupy

Náročný víkend čekal oba týmy starších žáků. V sobotu bojoval tým PULLO TRADE ve druhém turnajovém koši o postup zpět mezi pětičlennou elitu a tým JOPY v pátém koši také o posun o patro výše. Obě víkendové mise byly splněny na jedničku a ve velkém stylu - sedm utkání a sedm vítězství!

PULLO TRADE

Sobotní turnaj v Ústí nad Labem nakonec přinesl splnění jediného cíle, postupu zpět do elitního koše, tedy do společnosti Děčína, Ústí nad Labem a Liberce. Na malém hřišti v hale ústeckého gymnázia to byl vždy spíše boj o každý metr, i tak však místy vynikla lepší kolektivní souhra FBC oproti ostatním celkům.

Úvodní utkání bylo reprízou souboje z prvního koše. Dynamo Teplice stejně jako Česká Lípa obsadilo sestupové místo a i v sobotu Česká Lípa soupeře z lázeňského města jasně přehrávala. Dvakrát se trefil Stárek, jednou Brodský a Volný a celkový výsledek 4:0 tak nepřekvapil ani jeden tým.

I druhý zápas se odehrával v jasné režii modrobílých barev. Jablonec si nakonec odnesl porážku 6:1, o kterou se střelecky zasloužili Stárek, Brodský, Blažek a Kopič. Utkání se zlomilo ve druhém poločase, kdy Česká Lípa rychle odskočila ze stavu 2:0 až na šestibrankový rozdíl.

Předposlední zápas s Ústím byl ve znamení velmi špatného nástupu, než se hráči rozkoukali, na světelné tabuli svítil stav 2:0 pro domácí tým. Česká Lípa však potvrdila roli favorita a zlepšeným výkonem dokázala ještě v prvním poločase otočit výsledek na 3:2 a ve druhé části pak definitivně soupeře zlomit. Konečný stav 8:3 pro FBC tak posunul Lípu do souboje o postup proti Chomutovu.

Los turnaje svedl dva neporažené celky do nepsaného finále. Chomutov, který nasadil převážně starší ročníky 2002 musel již ve druhé minutě třikrát lovit míček z vlastní branky. Překvapivý nástup Českou Lípu však ukolébal a na konci poločasu bylo vše jinak. Chomutov dokázal během pár minut strhnout vedení na svou stranu a když ještě na začátku druhé části přidal pátou branku, trenér České Lípy musel hodně zvýšit hlas k probuzení svých hráčů. To se naštěstí podařilo a šňůrou tří branek Česká Lípa uhájila neporazitelnost a postup zpět do první koše!

sestava: Jirka - Kněžour, Blažek, Falta, Kouba, Kopič, Brodský, Nguyen D., Mazal, Volný, Stárek

trenér: Štěpán Slaný

JOPA

I druhý tým se o víkendu vytáhl. Jopa musela pro postup až do lounské haly a výlet to byl více než úspěšný. Hráči pod vedením Dana Kněžoura předvedli zdařilou partii a ani zde nepoznali hořkost porážky!

V prvním utkání si hned poradili s týmem ze Semil, který to do Louny měl ještě dál než FBC. Prvním zásahem v sezóně se prezentoval Vosála, kterého napodobil Michal Jakeš, Horák a Brodský. Semily mířily do černého pouze dvakrát a Česká Lípa se tak mohla po výhře 4:2 radovat z úspěšného vstupu do turnaje.

I druhý zápas skončil stejným výsledek jako úvodní utkání. Domácí Louny byly na Českou Lípu krátké a hosté si od začátku drželi brankový náskok, o ten sice v úvodu druhé části přišli, ale rychlá reakce Brodského a Vokála strhla vítězství na stranu FBC, 4:2.

Jestliže Lípa chtěla pomýšlet na postup do vyššího koše, musela bezpodmínečně porazit Dubí. Náročné utkání nakonec skončilo kýženým vítězstvím. Do dvoubrankového vedení Českou Lípu poslal Jakeš a Pešír. Hráči Dubí sice vteřinu před koncem snížili na rozdíl jedné branky, ale ve druhé části přidal pojistku Kopič a starší žáci se mohli začít radovat z postupu a celkové neporazitelnosti.

sestava: Kněžour - Horák, Vosála, Mašlonka, Pešír, Nguyen J., Vokál, Vaník, Kopič, Brodský, Melíšek, Baudyš, Jakeš,

trenér: Daniel Kněžour