Sršni Ralsko historicky prvním vítězem Amatérské florbalové ligy

Amatérská florbalová liga města Česká Lípa (AFL CL) úspěšně završila první rok své existence. Finálový den přinesl souboj o poslední volnou vstupenku do finále, zápas o 3. místo a bitvu o celkové prvenství.

Sršni Ralsko rozhodli o postupu do finále ve třetím duelu

Tým Lososy na Roštu si zajistil finálovou účast v nejkratším možném termínu, a tak mohl čekat na soupeře z druhého semifinálového střetnutí mezi Sršni z Ralska a Eyjafjallajökull. Oba týmy v předchozích duelech dokázaly jednou zvítězit a utkání to byla velmi vyrovnaná.

Eyjafjallajökull – Sršni Ralsko 4:6 (4:3)
Souboj těchto dvou celků sliboval opět vyrovnané utkání. Zápas začal velmi zostra. Na vedoucí branku Sopek ze začátku zápasu dokázali Sršni rychle odpovědět. Sršni dokázali v dalším průběhu zápasu odskočit do dvoubrankového vedení, ale Sopky 62 sekund před koncem poločasu zahájily střeleckou ofenzívu, na jejímž konci bylo jejich poločasové vedení 4:3. Sopky tak potvrdily svůj tradičně silný první poločas, kterým se honosily po celou sezónu. Ve druhém poločase se Sopky jakoby zatáhly a nezachytily nástup Sršňů, kteří dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch na konečných 6:4. Celkově tak zvítězili v sérii 2:1 na zápasy a mohli se tak radovat z postupu do finále.

Branky: 1:56 Máka, 13:58 Jíně (Penz), 14:12 Hostin, 14:29 Hostin (Lukesle) – 2:17 Račák, 6:11 PP Šiška (Račák), 7:28 Račák (Šiška), 18:40 Šukal (Račák), 24:58 PP Račák (Šiška), 28:53 Šukal (Račák)
Střely 32:35, Fauly 11:2, Vyloučení 3:0, Využití 0:2
Nejlepší hráči: Hostin - Račák
Rozhodčí: Bárta, Gembec
Sestava Eyjafjallajökull: Šolín – Bečvařík, Jíně, Klindera, Ryšavý, Penz, Hostin, Lukesle, Máka
Sestava Sršni Ralsko: Carboch – Račák, Tůma, Šiška, Šukal, Jirůtka, Kučera

Sopky si dokráčely pro bronz, Sršni opanovali finále

Po semifinálovém rozuzlení zbývalo vyřešit, kdo si odnese pomyslný bronz a kdo se stane vítězem prvního ročníku AFL CL. O třetí místo se utkali Bobři Verneřice a Eyjafjallajökull. Finále pak čekalo na týmy Lososy na Roštu a Sršni Ralsko.

Eyjafjallajökull – Bobři Verneřice 7:1 (2:0)
Souboj o třetí místo začal opatrně. Na první branku čekali diváci více než 8 minut, kdy se vedení v zápase ujaly Sopky. Do poločasu přidali hráči Sopek ještě jednu branku. Do druhého poločasu nastoupili hráči Bobrů s cílem zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas. Jejich útočná snaha ovšem přinášela řadu okének ve vlastní obraně, kterých dokázaly Sopky maximálně využít. Na jednoznačném výsledku nemohl nic změnit čestný gól Bobrů. Tým Eyjafjallajökull tak slavil zisk třetího místa.

Branky: 8:09 Lukesle (Ryšavý), 10:18 Klindera, 16:39 Máka, 17:50 Lukesle (Penz), 25:06 Penz (Lukesle), 28:37 Penz (Lukesle), 29:41 OS Lukesle (Penz) - 26:02 Mlejnek (Trejbal)
Střely 33:26, Fauly 10:9, Vyloučení 1:1, Bez využití
Nejlepší hráči: Lukesle - Mlejnek
Sestava Eyjafjallajökull: Šolín - Ryšavý, Bečvařík, Jíně, Klindera, Penz, Hostin, Lukesle, Máka
Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Mlejnek, Kadleček, Beneda, Trejbal, Farský, Brázdil, Tomáš, Fábera

Lososy na Roštu – Sršni Ralsko 4:5 (1:1)
Rozhodující duel přinesl dle očekávání opatrnou hru obou týmů. V zápase se ujali vedení Lososi po devíti minutách a dlouho se jim dařilo odolávat útočným snahám Sršňů. Přesto se Sršni v poslední minutě dočkali vyrovnání. Úvod druhého poločasu patřil jednoznačně Sršňům, kteří za necelé dvě minuty vedli 3:1. Lososům se naposledy v zápase podařilo srovnat se soupeřem krok a vyrovnat na průběžných 3:3. Lososi v zápase tahali za kratší konec a 54 sekund před koncem zápasu zvyšovali Sršni již na 5:3. Na konečném vítězství Sršňů nemohl nic změnit ani snižující gól 11 vteřin před koncem.

Branky: 9:02 Doucha (Vojíř), 18:04 Böhme (Vojíř), 22:01 Vojíř (Hlinčík), 29:49 Vojíř (Říha) - 14:07 Račák (Kučera), 15:14 Račák, 16:52 Tůma (Carboch), 22:29 Račák, 29:06 Račák
Střely 13:21, Fauly 14:6, Vyloučení 1:2, Bez využití
Nejlepší hráči: Říha - Račák
Sestava Lososy na Roštu: Gráf - Nerad, Říha, Doucha, Neužil, Hlinčík, Böhme, Hylmar, Komárek, Vojíř
Sestava Sršni Ralsko: Carboch - Račák, Tůma, Šiška, Pobuda, Šukal, Švík, Jirůtka, Kučera