S Bohemians si českolipští junioři poradili i napodruhé

Celek FbŠ Bohemians Praha byl prvním soupeřem českolipských florbalistů v novém soutěžním ročníku. První překážka na cestě vstříc juniorské florbalové elitě. Č. Lípa tehdy ukázala bojovnost a překvapila pražský tým, když navíc na jejich palubovce dokázala zvítězit v poměru 10:8.

Ačkoliv jsou florbalisté pražského celku loňským vicemistrem, v současné době jim patří „pouze“ sedmá příčka v tabulce, zatímco Českolipští jsou o jedno místo za nimi. Bohemians tak jistě měli tentokrát co vracet.
    „Č. Lípa byla nováčkem sezóny, byli jistě natěšení a vydali ze sebe maximum, my jsme tenkrát byli horším celkem. Na odvetný zápas jsme bohužel oslabení, co se naší sestavy týče, avšak na to se vymlouvat nebudeme, přijeli jsme vyhrát,“ řekl před úvodem utkání trenér pražského celku M. Jedlička. Trenérova slova jakoby si hosté vzali k srdci, jelikož začali utkání s větším náporem, ovšem nedařilo se jim správně zakončit. Nicméně to byli právě hosté, kteří otevřeli skóre utkání, prosadil se Jakšič, který skrze několik hráčů dostal míč až do branky.
    Vedení si ale Pražané dlouho neužili, jelikož vzápětí srovnával Kotera. Téměř z nulového úhlu překonal gólmana Bohemians. Začalo to vypadat, že se hosté nedostanou dál než za vlastní polovinu. Českolipští je přehrávali ve všech směrech, což jim také přineslo další dvě branky. Domácí Merlíček nejprve našel volného Vondráčka, který zvyšoval na 2:1 a poté znovu prvně jmenovaný nahrával na třetí gól Novákovi. Bohemians dokázali odpovědět až v samém závěru první třetiny, což muselo jistě mrzet domácí tým. Gólem do šatny se blýsknul opět Jakšič.
    Nezvykle večerní zápas se nesl ve znamení skvělé divácké atmosféry. Místní diváci hnali své oblíbence kupředu. Druhá třetina přinesla velké drama, když oba dva týmy odsakovaly do jednobrankových vedení. Za Bohemians na 3:3 srovnával Bagin, vzápětí však Mach ukázal obráncům hostí záda a opět zvyšoval na rozdíl jedné branky. Ve 30. minutě se před hostujícím gólmanem ocitl zcela osamocený Novák, který sice nadvakrát, přesto skóroval. Stav byl už 5:3 pro Č. Lípu. Ovšem Bohemians se drželi, seč jim síly stačily. Stříleli z každé pozice, každého úhlu. Navíc si domácí opět nechali utéct konec třetiny. Bagin seběhl po levém křídle, našel volného Kisugiteho a ten půl minuty před koncem druhé třetiny snižoval na 6:5 pro domácí.
    Třetí třetina přinesla o poznání opatrnější florbal než předchozí třetiny. Bohemians dokázali s Č. Lípou srovnat tempo a navíc srovnali stav utkání na 6:6. Skóroval Bagin. Za domácí se do hry dostal Hybš, který perfektní střelou do levého horního rohu urval pro Č. Lípu další branku, nicméně ani tento stav nevydržel do konce zápasu. V 56. minutě režíroval poslední branku třetí třetiny opět Bagin, který si připsal již pátý večerní bod (2+3). Střelcem byl opět Kisugite, který rozesmutněl domácí fanoušky.
    Po základní hrací době tak zůstalo skóre na obou stranách stejné a šlo se do prodloužení. Z prodloužení však neuběhly ani tři minuty, když měla Č. Lípa výhodu standardní situace. Merlíček rozehrával, Tichý střílel a gól! Domácí tak znovu porazili silného soupeře, čímž dokázali, že se s nimi musí do playoff rozhodně počítat.
    „Oba týmy se po vánoční přestávce vrátily v rozporuplné formě, v koncovce zápasu rozhodlo štěstí a dobře sehraná standardní situace,“ říká střelec vítězné branky M. Tichý. „První třetina byla dobrá, plnili jsme taktické pokyny, od druhé třetiny jsme přestali hrát naši hru a Bohemians zákonitě vyrovnali. Prodloužení bylo loterie, jsme rádi za dva body,“ dodává trenér Š. Slaný.
Branky (asistence):
15:16 Kotera (Jansa), 16:46 Vondráček (Merlíček), 17:30 Novák (Merlíček), 28:08 Mach, 30:01 Merlíček (Novák), 39:05 Vondráček (Pražan), 52:57 Hybš (Jansa), 63:10 Tichý (Merlíček)