První do sezóny vkročí ženy v poháru v Benešově

Verze pro tisk |

Jako předzvěst startu ligové sezóny zavítají ženy FBC do Benešova na pohár České florbalové unie, kde se na víkendovém turnaji střetnou postupně se čtyřmi týmy, domácím Benešovem, Jičínem, Příbramí a Jaroměří.

Po dlouhé době si českolipské ženy mohou vychutnat papírovou roli favorita, kdy vedle prvoligového Jičína by měly patřit k aspirantům na postup. Z pětičlenné skupiny se kvalifikují přímo dva týmy a pak tři nejlepší celky ze třetích míst všech skupin.

FBC po velmi slušné letní přípravě zavítá na turnaj téměř v kompletní sestavě, do týmu se zařadilo několik nových tváří, které postoupily z kategorie juniorek, nebo splnily věkovou hranici pro možnost startu žen. Prvním případě je to Eliška Zejmonová, v druhém pak mladé naděje Michaela Bílková a Markéta Cháberová. „Snažíme se pracovat dlouhodobě s mládeží a postupně ji rozvíjet i v ženské složce, pod ženami máme juniorky a dorostenky, čeká nás s nimi ještě hodně práce, ale je vidět, že první naděje nám již hrají za první tým, což je dobrá motivace pro ostatní a je vidět, že to neděláme zbytečně“, těší trenérku Anetu Slanou, která zatím ženský „A“ tým vede se svým manželem Štěpánem, který neplánovaně převzal ženy v průběhu letní přípravy po pracovně zaneprázděným Oldřichem Gabrielem. „Můj plán byl zatím jen přes letní přípravu, a když mi čas dovolí, tak se samozřejmě s nimi pojedu podívat i na jejich ligové zápasy, stejně jako nyní na pohár. Myslím, že letos by měl ukázat svojí kvalitu a po dobré přípravě se pohybovat někde uprostřed ligové tabulky a neopakovat komplikovanou záchranu z loňského ročníku“ přeje si Slaný, který naráží na loňskou záchranu až od zeleného stolu florbalové unie.

Ženy čeká start až na začátku října, to se v Praze střetnou opět s Jičínem a poté i s rezervou Chodova, juniorky čeká soutěžní premiéra již o týden dříve v Mladé Boleslavi, kde je čeká těžké Elite a Tatran Střešovice. Juniorky každým rokem doplácely na menší počet týmů v regionu a musely tak startovat v těžké pražské divizi, letos po dvou letech trochu uleví a dostanou možnost se střetnout například se srovnatelným Jičínem. 

Nominace na pohár: Eclerová, Havlová – Motejzíková, Slaná, Dědková, Šmídová, Cháberová, Zejmonová, Bílková, Peterová, Slaná, Bubáková, Požízková, Gabrielová

Nahoru