Podzimní část Amatérské florbalové ligy je úspěšně za námi

O víkendu se odehrálo poslední kolo Amatérské florbalové ligy města Česká Lípa (AFL CL) v letošním roce. V tomto v pořadí již devátém kole se proti sobě postavily týmy Eyjafjallajökull – Fehrer Bohemia (předchozí zápasy 0:7 a 0:12) a TJ Stadion Nový Bor Senioři – Bobři Verneřice (předchozí vzájemná střetnutí 4:3 a 7:7).

V prvním sobotním zápase se utkaly týmy Eyjafjallajökull a Fehrer Bohemia, tedy první a poslední tým ligové tabulky. Předchozí střetnutí se odehrávala pod taktovkou Eyjafjallajökull, kdy hráči Fehreru nevstřelili svému soupeři žádnou branku. Tentokrát se ovšem dokázali prosadit již po 26 sekundách. Své vedení pozornou obranou drželi do 5. minuty, kdy se Sopky dokázaly prosadit proti obětavě bojujícímu soupeři. Za dalších 76 sekund se Sopkám podařilo utkání otočit. Do konce prvního poločasu se i nadále hrálo velmi vyrovnané utkání, ve kterém se již žádný ze soupeřů nedokázal prosadit. V druhém poločase ovšem sopka Eyjafjallajökull začala chrlit svoji pověstnou lávu, a tak se počet jejich střeleckých pokusů zastavil na rekordním čísle 52. Výsledkem bylo konečné skóre 9:2 pro Sopky. Tým Eyjafjallajökull i nadále prochází soutěží bez ztráty jediného bodu.

Druhé utkání bylo soubojem o druhé místo v tabulce mezi TJ Stadion Nový Bor Senioři a Bobry z Verneřic. Z předchozích vzájemných zápasů sice vytěžili více bodů Novoborští, ale i přesto se opět očekával vyrovnaný souboj bez předem daného favorita. Do utkání stejně jako v předchozích střetnutích lépe vstoupili Bobři, kteří vstřelili úvodní gól. Skóre se neměnilo až do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase se podařilo Novoborským během čtyř sekund otočit skóre ve svůj prospěch. Verneřičtí ovšem stejně jako v předchozím duelu zabrali v posledních minutách. Nejprve se jim v čase 26:50 podařilo vyrovnat a 13 sekund před koncem zápasu zvrátili vývoj utkání na svou stranu a odváží si tři body za vítězství 3:2. Verneřice se tak posunuly na druhé místo v tabulce, o skóre před svého soupeře.

Vítězem podzimní části se stal tým Eyjafjallajökull za nějž hraje i nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Hostin s 26 body (13+13). Největším bojovníkem nebo lépe řečeno bojovnicí je po podzimní části Bára Benešová (Fehrer Bohemia) se 27 bloky. Na nejvyšší příčce mezi brankáři se drží Filip Šolín (Eyjafjallajökull) s úspěšností zásahů 90,98%. Více hráčských i týmových statistik naleznete na stránkách AFL CL.

Podzimní část prvního ročníku Amatérské florbalové ligy předčila očekávání organizátorů, přinesla kladné ohlasy, odehrávala se v přátelské atmosféře a nabídla množství zajímavých zápasů. Právě z těchto důvodů se AFL CL rozhodla po souhlasu účastníků probíhajícího ročníku otevřít dveře třem potenciálním zájemcům o účast v lize již během zimní přestávky – stačí se jen přihlásit. Společně se těšíme na start druhé části ligy od 10. ledna.

Výsledky 9. kola:

Eyjafjallajökull - Fehrer Bohemia 9:2 (2:1)

Branky: 5:00 Máka (Syrový), 6:16 Sedláček (Ryšavý), 17:41 Penz (Jíně), 18:47 Hostin, 19:18 Klindera (Lukesle), 21:47 Máka (Klindera), 25:02 Penz (Sedláček), 25:22 Sedláček (Bečvařík), 27:42 Sedláček (Lukesle) - 0:26 Válek (Rott), 22:55 Rott

Střely 52:13, Fauly 5:7, Vyloučení 0:1, Bez využití

Nejlepší hráči: Sedláček - Rott

Rozhodčí: Bárta, Stránský

Sestava Eyjafjallajökull: Šolín F. - Ryšavý, Bečvařík, Jíně, Syrový, Klindera - Hostin, Máka, Lukesle, Penz, Sedláček

Sestava Fehrer Bohemia: Pýchová, Tůma - Benešová, Janovský, Rott - Válek, Šimek, Šolín P.

TJ Stadion Nový Bor Senioři - Bobři Verneřice 2:3 (0:1)

Branky: 19:53 Živsa (Husák), 19:57 Husák (Bobák) - 3:31 Mlejnek (Kadleček), 26:50 Zahradník, 29:47 Kadleček (Fábera)

Střely 30:28, Fauly 5:6, Bez vyloučení

Nejlepší hráči: Husák - Kadleček

Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Galek - Husák, Binder, Bačkovský, Potměšil - Major, Bobák, Živsa, Spejchal, Průcha, Chlup

Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Kukeně, Zahradník, Farský, Tomáš, Mlejnek, Fábera, Kadleček