Ostrý start Livesport Superligy obstará domácí souboj s Chodovem

Verze pro tisk |

Už v sobotu 12. září se kolotoč florbalové Livesport superligy rozjede na plné obrátky. S jiným názvem, ale se stejným obsazením týmů jako loni. Česká Lípa začíná stejně jako loni na domácím hřišti, kde v sobotu od 19:00 vyzve v rámci prvního duelu nového ročníku dvojnásobného českého šampiona, výběr Florbal Chodov.

Loňskou základní část zakončili svěřenci Davida Podhráského na třetím místě, což znamenalo ve čtvrtfinále play-off souboj se střešovickým Tatranem. Po úvodním víkendu bylo skóre vzájemného duelu 1:1 na zápasy než sezonu definitivně ukončila koronavirová pandemie. Na Chodově však mají i letos jen ty nejvyšší ambice.

Dokumentuje to i zejména nezvykle tvrdá příprava, kterou Chodovští během léta absolvovali. Pražský celek údajně trénoval až pětkrát týdně, k tomu hráči absolvovali třikrát posilovnu a dvakrát běh na ovále. „Nejsme první ani jediní, kteří touto cestou jdou. Stejně jako všechno ostatní se i modely kondiční přípravy neustále vyvíjí, ale v současné době je to určitě nejlepší cesta vpřed, což ukazují i další sporty, které jsou před florbalem stále ještě o kus napřed,“ uvedl pro chodovský web kouč David Podhráský.

Během léta se chodovský kádr poměrně obměnil. Zajímavým transferem je příchod reprezentačního obránce Jiřího Bauera, který si za národní tým zahrál i na posledním domácím mistrovství světa. Z týmu naopak odešly opory jako Mikuláš Krbec nebo Martin Pražan, na Jižním Městě už nebudou působit ani Marek Matejčík neb Marek Švajný.

I tak však zatím výkony Chodova budí respekt. V základní skupině Poháru českého florbalu totiž modrobílí vyhráli všechny tři zápasy. Karlovy Vary netající se ambicemi postoupit o patro výš doma Pražané zdemolovali 20:1, poradili si také s Ústím nad Labem (7:4) a se Spartou (7:6pp).

Byť ve všech šesti předchozích superligových zápasů byl Chodov favoritem, nevyznívá bilance vzájemných zápasů pro Severočechy úplně nejhůře. Největšího úspěchu dosáhli Českolipští v lednu 2019, kdy favorita doma senzačně porazili 8:7 po samostatných nájezdech. Po bodech sahali i loni na podzim, kdy dokonce vedli 3:1 po dvou třetinách, ale zkušený soupeř dokázal v závěru skóre otočit. Ve zbylých čtyřech zápasech vládl Chodov jednoznačně.

V českolipském táboře po nepovedeném účinkování v poháru a třech porážkách panuje vůle nepříznivé výsledky z přípravy odčinit. Do sobotního utkání navíc naskočí i Radek Krajcigr, Jaromír Ekl a Tomáš Novák, kteří v poslední generálce proti Liberci chyběli. „Soupeř je pochopitelně těžký, ale nedáme svou kůži lacino. Snad jsme posledním zápasem fanoušky neodradili a přijdou nás podpořit,“ uvedl kouč David Derka.

Čeká nás zároveň sezona, v níž se dva českolipští hráči Štěpán Slaný a Jaromír Ekl mohou dočkat zajímavého milníku 300 startů v nejvyšší soutěži. Slaného od mety dělí aktuálně 17 utkání, Ekla ještě o dva zápasy více. Radek Krajcigr je zase tři góly od dosažení mety 200 branek v nejvyšší české soutěži, Slaný svým příštím superligovým gólem oslaví 150 přesných zásahů.

Utkání začíná v 19:00 a vstupné na něj je zdarma. Vzhledem k stávající situaci je povinností pro všechny návštěvníky, aby měli sebou roušku na zakrytí dýchacích cest.
 

Nahoru