Ohlédnutí za druhým kolem Amatérské florbalové ligy

V sobotu pokračovala dle jízdního řádu druhým kolem Amatérská florbalová liga města Česká Lípa (AFL CL). Do hlediště si tentokrát našla cestu necelá padesátka diváků, která přišla podpořit své favority. Druhé kolo přineslo stejně tak jako to první vyrovnané duely. V obou zápasech zvítězil tým, který dokázal vstřelit první branku.

Utkání celku Fehreru Bohemia s novoborským týmem bylo dlouho soubojem pozorných obran, než se prosadil nejlepší střelec soutěže z týmu Fehrer. Přestože obrana Fehreru ve druhém poločase zvolnila a dovolila soupeři dvakrát skórovat, tým si bezpečně udržoval dvoubrankový náskok z prvního poločasu až do konce utkání.

Zatímco v prvním utkání diváci na branku čekali poměrně dlouho, ve druhém utkání se příznivci týmu Eyjafjallajökull mohli radovat už po 65 sekundách. Toto mužstvo postupně zvyšovalo své vedení až do poločasového stavu 3:0. Dlouho to vypadalo, že brankář Eyjafjallajökull udrží čisté konto, až pět minut před koncem zápasu začali úřadovat také střelci Bobrů z Verneřic. Dvěma rychlými góly zkorigovali stav na 2:3 a schylovalo se k dramatickému závěru. To ovšem jejich soupeři nedovolili a upravili půl minuty před závěrečnou sirénou na konečných 2:4 z pohledu Bobrů.

V pořadí již třetí kolo proběhne 25. 10. 2014 od 18 hodin na staré sportovní hale Lokotka a máme se skutečně na co těšit – svede proti sobě dosud neporažené týmy Fehreru Bohemia a Eyjafjallajökull. Týmy Bobři Verneřice a TJ Stadion Nový Bor Senioři se pokusí získat svoje první body v soutěži.

Výsledky 2. kola:
Fehrer Bohemia - TJ Stadion Nový Bor Senioři 4:2 (2:0)
Branky: 9:33 Vojíř, 13:50 Vojíř, 15:34 Rott, 24:41 Vojíř - 19:30 Husák, 28:25 Major
Střely: 27:31, Fauly, Bez vyloučení

Bobři Verneřice - Eyjafjallajökull 2:4 (0:3)
Branky: 25:40 Kukeně, 28:25 Trejbal - 1:05 Máka, 9:02 Lukesle, 11:20 Hostin, 29:33 Jíně
Střely: 20:30, Fauly 15:16, Vyloučení 1:0, Bez využití