Nikola Jedličková: Florbal je pro mě téměř všechno

Verze pro tisk |

FBC letos poprvé v historii přihlásil do florbalových soutěží tým juniorek, které tak plynule navazuje na kvalitní družstvo žákyň, jenž v loňské první sezóně příjemně překvapilo a dokázalo držet krok s mnoha kvalitními týmy z Prahy. Právě na této generaci se bude v juniorském týmu sázet, jedním z tahounů by měla být Nikola Jedličková.

1)      V loňském roce došlo ke spojení ZŠ Partyzánská a FBC Česká Lípa, založil se tak první tým žákyň, který si na první sezónu nevedl vůbec špatně a porazil soupeře velmi zvučných jmen. Jak bys celou sezónu zhodnotila?

Podle mého názoru se nám tato sezóna, ačkoliv byla naše první, velmi podařila. Do každého zápasu jsme dávaly všechno, snažily jsme se o dobré přihrávky, střely, obranu a i když jsme na turnaje většinou jezdily v menším počtu, leckdy se nám podařily pěkné akce, ze kterých se dalo hodně gólů.  Určitě nás potěšilo, že jsme porazily týmy, jako jsou Tatran Střešovice nebo Chodov.  Získaly jsme spoustu zkušeností, se kterými se snad uplatníme i v další sezóně.

2)      V letošním roce se podařilo založit juniorky a docílit tak návaznosti na kategorii žen, nově vznikající tým juniorek má v letošní sezóně především za cíl stabilizaci této kategorie. Co očekáváš od letošní sezóny?

Určitě to bude něco nového a jiného než soutěž žákyň.  Už ze začátku do toho musíme jít naplno, s jasným cílem vyhrát. Vybudovat si respekt, aby ostatní týmy věděly, že nic u nás nedostanou zadarmo.  Máme spoustu dobrých hráček, které postaví silný tým, doufáme, že klub FBC Česká Lípa bude v soutěži juniorek na prvních příčkách tabulky. Budeme bojovat.

3)      Druhým rokem hraješ za FBC Česká Lípa, co ti florbal dal a proč si ho vůbec začala hrát?

Florbal mi dal a dává hodně.  Jak v minulé, tak v letošní sezóně jsem měla v týmu výborné spoluhráčky, tvořily jsme kolektiv, snažily jsme se řešit věci rozumně a s klidem. Hodně vděku patří především Honzovi Javůrkovi a Týnce Gabrielové, bez nich bychom do dneška nevěděly, jak pořádně nahrávat, jak střílet.. Nejdřív jsem ‘‘hrála‘‘ spíše jako reprezentant školy, protože nikdo jiný se do toho moc nehrnul. Až díky spojení s klubem FBC Česká Lípa, právě který nám umožnil startovat za žákyně, jsem ho pořádně začala hrát, začala jsem se mu věnovat a našla jsem se v tom.

4) Jaký je názor okolí na florbal v České Lípě a co by jsi ráda ve florbale dokázala?

Každý má na florbal svůj názor, někomu se líbí, někomu ne. Ale hraje ho čím dál tím víc lidí a zájem o něj stoupá. Česká Lípa může nabídnout špičkové trenéry, špičkové hráče, o čemž svědčí i postup juniorů do extraligy. Florbal je tu na dost dobré úrovni, která stále stoupá. Já si troufnu říct, že florbal je pro mě téměř všechno,  proto bych ho ráda, pokud se mi to podaří, nadále nějak skloubila se školou, podívala do reprezentace juniorek nebo žen. 

Nahoru