Návrat domů! Florbalisty čeká souboj s Brnem

Verze pro tisk |

Po reprezentační přestávce se opět roztáčí kolotoč zápasů Tipsport Superligy. Soupeřem České Lípy bude další ostřílený celek Bulldogs Brno. Jeho barvy hájí v posledních měsících také bývalý českolipský obránce Milan Tichý, který však je ve stavu zraněných. Českolipští také budou útočit na první domácí výhru za tři body.

Brno mělo do letošní sezony velmi pozvoný start. Sebralo sice hned na úvod sezony bod Chodovu, ale pak se potýkalo s horší výkonností. Velmi nečekané byly zejména porážky s Ostravou a se Znojmem. Buldoci proto změnili trenéra a v tabulce se začali posouvat směrem výš. Naposledy dokázali florbalisté z jihomoravské metropole porazit díky skvělé třetí třetině Ústí nad Labem 7:4.

Brno hraje nejvyšší soutěž pravidelně už od roku 1996. Ani jednou se však neumístilo na medailové pozici. Dvakrát ovšem dokráčelo do semifinále soutěže. Poprvé to bylo v roce 2005, kdy nestačilo po velké bitvě na Tatran Střešovice. Podruhé se Brňané podívali mezi elitní čtyřku před dvěma lety. Tehdy ovšem po jednoznačném průběhu padli s Mladou Boleslaví poměrem 0:4 na zápasy.

Lídrem klubového kanadského bodování je Václav Černoch, který si udržuje výbornou bilanci necelých dvou bodů na odehrané utkání. Ve své třetí sezony tak dává nadějný junior znát, že by měl být postrachem soupeřových obran. Mezi třemi tyčemi se s nejvyšší pravděpodobností objeví Filip Kuhn, který si letos s Brnem připsal už tři vítězné zápasy. Jedním z nejtrestanějších hráčů soutěže ja zatím Jiří Bauer, jenž si připsal už sedm vyloučení.

Česká Lípa se se superligovým Brnem ještě nikdy v soutěžním zápase nepotkala. Častější byly především souboje s Hattrickem, proti němuž však Severočeši měli výrazně pozitivní bilanci. Před vlastní fanoušky se výběr trenérky Lenky Bartošové vrací po měsíci. Naposledy zde odehrál souboj s Vítkovicemi, v němž padl 4:6. Od té doby si připsal ještě tři venkovní superligové porážky, dvakrát nestačil na favorita v poháru. „Na naše skvělé fanoušky se po takové době opět těšíme. Věřím, že nám pomohou k dalším bodům. Potřebují je totiž i naši soupeři,“ ví trenérka Lenka Bartošová.

Zápas začíná v českolipské Sportovní hale v sobotu 11. listopadu od tradičních 19:00. Vstupné je opět zdarma! Pomozte našim klukům v cestě za vítězstvím a dalšími důležitými body do tabulky.

Nahoru

Komentáře

Re: Návrat domů! Florbalisti čeká souboj s Brnem

Prosím opravit hrubou chybu v titulku.
Děkuji.

Nahoru