Muži zvládli těžký zápas v Opavě a jsou nadále první

FBC čekal ve slezské metropoli papírově lehký soupeř, poslední místo v tabulce, zisk pouhých čtyř bodů předurčoval zápas k tomu, že Česká Lípa si v roli velkého favorita s Opavou bez problémů poradí. Kdo však umí číst trochu mezi florbalovými řádky, bylo mu jasné, že Opava neskutečnou dobu doplácí na nováčkovskou daň, téměř všechna utkání smolně ztratila až v závěru a ani po sérii porážek neztrácí optimismus. Když se k tomu přidala sestava České Lípy, která do Opavy odcestovala ve velmi omezeném a nemocném stavu, mohly se již nyní vytušit komplikace.

SK Pema Opava - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)

Na dlouhou cestu neodjel Karel, Merlíček, Baudisch, Marhan, Tichý, na marodce čekají na uzdravení Podrábský, Jansa, Hřebřina a Pastor. Velký prostor ve hře tak dostali mladíci Vlček a Matějíček, pro druhého jmenovaného to bylo po velkých zdravotních komplikacích dokonce první start za “A” tým v jeho dosavadní florbalové kariéře.

Utkání nezačalo podle plánů FBC, ve druhé minutě se v brankovišti šťastně odrazil míček k volnému Kocurovi a Slaný ani Ponomarev nedokázali na jeho střelu zareagovat, 1:0. Ačkoliv Česká Lípa celé utkání diktovala tempo hry, do vyložených šancí se dostávala poskrovnu, recept na překonání obrany našel až ve dvanácté minutě Jirsa, který předložil do brankoviště krásnou příhru a Bezouška se nemýlil, 1:1. Opava však ještě v první třetině strhla vedení na svou stranu, jednoduchou souhru zakončil Mazur od mantinelu a přízemní střelu propasíroval mezi betony nejlepší opavský střelec sezóny Dzierža, 2:1.

Ve druhé části již byla znát zvýšená aktivita favorita ze severu Čech, dokladem toho byla ihned druhá branka, Bezouškovu střelu ještě Kyselý vyrazil, ale na Matějíčkovu dorážku byl již krátký a benjamínek v českolipském týmu si tak sám pro sebe přichystal dárek v podobě premiérové branky na nedělní oslavu sedmnáctých narozenin. Remízový stav však v hale ZŠ nevydržel dlouho, Novák si musel odpykat trest, když zahasil špatnou rozehrávku obrany, jen za cenu dvouminutového vyloučení. Opavský Kučera se s ničím nepáral a z vrcholu přesilovkového deštníku prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:2. Soustavný nápor FBC nakonec vygradoval v kýženou branku, ta visela ve vzduchu poměrně dlouho a střelecké trápení nakonec protrhl k radosti jednoho českolipského ultras na opavské tribuně Vnuk. Přečíslení tří proti dvěma vyřešil jak měl a střelou ze středu hřiště nedal Kyselému šanci, 3:3.

I poslední vstup do třetiny vyšel Českolipským dobře, Vnukovi od mantinelu sjela střela a pozorný Novák ji pohodlně u tyčky doklepl do prázdné branky, 4:3. O pár minut později poslal nedovoleně domácí Šimera Slaného na exkurzi tribuny, při které se mohl seznámit s několika fanynkami. Ani smutný pohled dívek však Slaného neobměkčil a tvrdou střelou pod břevno zakončil ukázkovou přesilovkovou spolupráci, 5:3. Jiskřičku naděje ještě Opavští vykřesali v 54. minutě, Boželník prostřelil z dálky českolipskou obranu a domácí se dostali na kontaktní branku. Poslední slovo si však vzala boleslavská posila v českolipském dresu, Kroupa od mantinelu oplatil předchozí nemastnou neslanou gólovou střelu Pemy a našel mezírku v brankářských kalhotech Kyselého. Šestý zásah FBC se ukázala nakonec jako uklidňující, Opava totiž svoji power play nesehrála nijak nebezpečně a Lípa se mohla radovat ze zasloužených tří bodů.

Další utkání čeká Českou Lípu již v neděli, v rámci charitativního Večera plného dárků se utkání v souboji prvního s druhým s rivalem ze Znojma.

branky (asistence): 01:57 Vojtěch Kocur (Vojtěch Volf), 16:55 Marek Dzierža (Jan Mazur), 22:45 Jakub Kučera (Tomáš Solný), 53:47 Karel Boželník (Matěj Halámek) - 11:40 Radek Bezouška (Jakub Jirsa), 20:58 Radek Matějíček (Radek Bezouška), 31:40 Radovan Vnuk, 42:42 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 46:48 Štěpán Slaný (Radovan Vnuk), 57:17 Daniel Kroupa (Jakub Jirsa)