Muži zlomili Black Angels až v nájezdech

Ukončit nepříznivou bilanci s Black Angels, tak zněl hlavní úkol českolipských florbalistů ve druhém kole první florbalové ligy. Pražský celek z Čakovic v loňském roce dokázal FBC dvakrát porazit a jako jediný tým široko daleko se mohl pyšnit s vizitkou mužstva, který proti FBC vždy stoprocentně bodoval.

Black Angles - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 5:6 pn. (0:2, 1:3, 4:0)

Do utkání vstoupila Lípa podstatně lépe a hned ve druhé minutě si vybojovala přesilovou hru za sekání Hněvkovského. Přesilovková formace se však potýkala s velkou nepřesností a nejvíce práce měl paradoxně brankář Chyna, který zlikvidoval dva samostatné úniky. Branky začaly padat až na konci třetiny, v patnácté minutě se rozeběhl Podrabský a jeho táhlá střela od mantinelu překvapila Körbera v brance Black Angels, 0:1. O dvě minuty déle ho napodobil Tichý, který přes clonu skákavou střelou překonal brankáře Black Angels podruhé, 0:2. V závěru ještě trestuhodně zahodil tutovku Karel, který nastřelil jen tyčku a do šatny se šlo s dvoubrankovým náskokem pro FBC.

Příchodem do druhé třetiny přišlo do českolipské hry i více pohybu, který nadělal domácím mnoho problémů. Souvislý tlak se nakonec podařilo třikrát vyjádřit i gólově. V páté minutě druhé třetiny se ke Slanému odrazil míček a ten si s ničím nelámal hlavu a poslal ho z půlky golfem do branky, 0:3. Ke čtvrté brance se FBC muselo propracovat přes ubráněné oslabení za Mlejnkovo bránění ve hře, Jirsa předložil Jansovi, který zakončoval do prázdné, 0:4. Jestliže by se dalo FBC něco ve druhé třetiny vytknout, byly to vyloučení. Druhé oslabení za sekání Slaného již pražané využili, odraženou střelu Chmelíčku do odkryté branky dorazil Nekola, 1:4. Na konci se ujal ještě rychlý brejk Jirsy a Jansa opět v úloze zakončovatele uspěl, 1:5. V úplném závěru ještě napodobil své starší spoluhráče Matějíček a musel si odsedět další trest za sekání.

Přestávkou rozdělenou přesilovou hru dokázali Black Angels proměnit až v samotném závěru, po velké skrumáži se k míčku v brankovišti dostal Vlasák, jenž trochu se štěstím zakončil, 2:5. Proměněná přesilovka dodala andělům hodně naděje k otočení utkání, když se k tomu přidala ještě nepřesná českolipská rozehrávka, bylo jen otázkou času, kdy obrana favorita inkasuje další góly. Třetí branku si připsal z výjezdu Novotný a tým z Čakovic byl rázem na koni. Jak jednoduše zahrát volný úder ukázala dvojice Štěrba - Nekola, prvně jmenovaný využil velkou díru ve zdi, trefil Nekolu do ramene, od kterého zapadl míček za překvapeného Chynu, 4:5. Jestliže čtvrtá branka byla z kategorie šťastných, ta pátá se jí velmi přiblížila. Nahozený dlouhý pas propadl mezi obranou dvojicí až k Nekolovi, který míček procedil mezi nohy Chyny, 5:5 a zápas šel do prodloužení.

V něm měli více ze hry domácí, to především zásluhou dalšího vyloučení za držení Jeřábka, odložený trest, společně s následnou nevyužitou přesilovou hrou zabral bezmála čtyři minuty, a hra pět na pět se tak smrskla v prodloužení na slabou minutu, během které se spíše čekalo konečné trestné střílení. V nájezdové loterii se vytáhl mladík Chyna, který lapil všechny tři pokusy, na druhé straně byl úspěšný Tichý a Lípa se tak mohla radovat z první výhry nad neoblíbeným soupeřem.

branky: 33. Lukáš Nekola, 42. Pavel Vlasák, 44. Vojtěch Novotný, 48. Lukáš Nekola, 54. Lukáš Nekola - 16. Tomáš Podrabský, 18. Milan Tichý, 27. Štěpán Slaný, 31. Jakub Jirsa, 38. Dominik Jansa, Milan Tichý
rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 94