Muži rozdrtili Domažlice a dále ztrácejí 4 body na čelo

Ve 14. kole druhé florbalové ligy hostilo S&H na palubovce v Novém Boru poslední tým Jiskru Domažlice. Rezignovaní hosté přijeli v sedmi lidech a tím pádem i bez jakýchkoliv šancí na úspěch. Českolipští hráči si tak v tréninkovém tempu došli pro drtivý výsledek 18:2 a dál ztrácejí čtyři body na Plzeň, která o víkendu nezaváhala se silnými týmy z Lovosic a Ústí nad Labem.

Utkání bylo prakticky rozhodnuté od prvního hvizdu do píšťalky, domácí kontrolovali míček a postupně si vytvářeli šance ke skórování. V sedmé minutě spustil kanonádu Procházka a během devíti minut zvýšili stav na 7:0. Po Procházkovi se trefil Bezouška, dvakrát Novák, Vnuk, Tichý a Jedlička.  Domažlice se zmohly na odpověď jen v poslední sekundě, kdy po rychlém kontru se závěrečnou sirénou trefil odkrytou branku Štych a „snížil“ na 7:1. Druhá třetina byla již ve znamení starého známého polevení tempa, svojí první branku zaznamenal Jeřábek a poté Novák zkompletoval hattrick. Na druhé straně vstřelily svojí poslední branku v zápase Domažlice, když kapitán Bardoch využil nepozornosti domácí obrany a prosadil se z prostoru brankoviště. Na světelné tabuli tak po dvou třetinách svítil stav 9:2 pro S&H. Třetí část se podobala té první – postupné zvyšování skóre a ke konci snaha o nepopulární „dvacku“. Česká Lípa zatížila soupeřovo konto dalšími devíti navštívenkami a došla si tak pro drtivý a jednoznačný výsledek 18:2.

sestava a body FBC: Knol – Vnuk (1+2), Tichý (2+0), Mlejnek (1+0), Rozman (1+0) – Jedlička (2+3), Jeřábek (2+0), Procházka (2+1), Marhan (0+1), Novák (3+0), Merlíček (0+3), Bezouška (1+0), Jirsa (0+3), Švorc (1+1), Bureš (2+0)

trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický

Štěpán Slaný: Nudné utkání jak pro fanoušky, tak pro naše hráče, je škoda, že v tak slušné soutěži, jako je druhá liga, se vyskytuje tento tým bez ambicí. Kluci si slušně zastříleli, snad si něco přenesou i do dalších zápasů. Do konce soutěže zbývá šest zápasů a my musíme čekat na zaváhání Plzně, která má čtyři body náskok, s tím, že je ještě před námi vzájemné utkání.