Muži porazili v přípravě Liberec

Florbalové áčko čekal po jediném herním tréninku zajímavý test s extraligovým Libercem. V českolipském týmu chybělo díky zranění a pracovním povinnostem několik důležitých hráčů, zranění vyřadilo ze hry staronovou posilu Petra Procházku, dále pak Lukáše Koteru a Juraje Rozmana.

Pracovní povinnosti nepustili do zápasu Jana Tregnera a Jana Filipce. Své první dny v roli novopečeného otce si pak užíval Radek Bezouška. I tak mohli v utkání hraném 4x20 minut počítat trenéři České Lípy se třemi kompletními formacemi.

V první čtvrtině se českolipský tým hledal, vázla komunikace především v obraně a společně s děravým napadáním měl možnost Liberec vyzkoušet rychlé protiútoky na Ponomareva. Poprvé však udeřilo na druhé straně, Jeřábek zužitkoval volný prostor na vrcholu brankoviště a střelou o tyč nedal Urbanovi šanci. To však bylo od Lípy vše a do konce čtvrtinysi každá formace vybrala slabší moment. Nejprve si zaběhl za obranu liberecký útočník, který pohodlně zpracoval dlouhý pas a trochu se štěstím procpal míček na ruského reprezentanta v českolipském brankovišti – 1:1. Totožná situace se opakovala u druhé pětky o pár minut déle – 2:1. O poslední zápis v první části se postaral především nedůraz českolipských hráčů, když nechali zakončit exčeskolipskéhoNágra, který poslal Liberec už do dvoubrankového vedení.

Druhá čtvrtina již byla v podání Lípy o mnoho lepší, vyhrané osobní souboje a chladnější hlava při rozehrávce soupeře přinášela i zajímavé brejkové situace, jednu z nich využil po nahrávce Karla Marhan, když nadvakrát překonal libereckého brankáře. O srovnání se postarala přesilovková formace, Slaný dlouhou nahrávkou našel Motejzíka, který z první nabil Mlejnkovi na střed – 3:3.

Třetí část začínali po faulu Marhana Českolipští v oslabení, po kvalitním forčekinguMerlíčka se k míčku dostal Slaný, zahrál libereckému obránci Böhmovi na housle a pohodlně poslal Lípu do vedení. Česká Lípa pak nevyužila několik zajímavých šancí, do tempa se začali dostávat i mladíci Merlíček – Mach – Jansa, pro poslední dva to byla premiéra v mužském áčku. Na konci čtvrtiny ukázal svojí sílu Tichý, vytáhl míček na střed mezi dva hráče, prohodil na Vondráčka a ten se z levého křídla nemýlil – 3:5.

Poslední část zápasu byla ve znamení zvýšené liberecké aktivity, ta však byla většinou bezzubá a končila na zkušenostech českolipské defenzívy, která si s tlakem většinou s přehledem poradila a pouštěla útočníky do rychlých brejků, které však většinou končily v zámezí nebo na těle libereckého gólmana. O brankovou tečku v utkání se postaral Mlejnek, když po rozehrání volného úderu Jirsou trefil přesně skulinku nad ramenem – 3:6. V posledních minutách se ještě pokusil soupeř o zdramatizování, jediná zajímavá střela však v podání Klucha skončila na břevnu Knola, který se mohl radovat z půlzápasového čistého konta.

Body: Jeřábek, Marhan (Karel), Mlejnek (Motejzík), Slaný (Merlíček), Vondráček (Tichý), Mlejnek (Jirsa)

Sestava České Lípy: Ponomarev (1. a 3. část), Knol (2. a 4. část) – Slaný, Novák, Tichý, Vnuk, Mlejnek, Jirsa – Merlíček, Mach, Jansa, Vondráček, Motejzík, Smolnický, Karel, Jeřábek, Marhan.

Trenéři: Jiří Stožický, Štěpán Slaný, Štěpán Motejzík

Komentář trenéra: „V úvodu zápasu jsme se nemohli dostat do tempa, chyběla komunikace a měli jsme problém s naší aktivitou, kterou nám Liberec jednoduše přehrával a tím docházelo i k velkému množství protiútoků. V průběhu zápasu jsme se však postupně zlepšovali, mladí hráči získávali jistotu a poté jsme zápas s přehledem dotáhli do vítězného konce. Mám radost z výkonu celého týmu, i přes absenci pěti hráčů, jsme hráli velmi kvalitně. Je potřeba si však uvědomit, že Liberec je na začátku přípravy, tvoří úplně nový mladý tým, který to nebude mít v extralize jednoduché a asi bude spíše myslet na záchranu než play off.“