Meziměstské derby v rámci 5. kola Amatérské florbalové ligy

Páté kolo Amatérské florbalové ligy města Česká Lípa (AFL CL) svedlo proti sobě reprezentanty dvou měst - České Lípy a Nového Boru. První vzájemný duel z 2. kola skončil výhrou českolipského týmu Fehrer Bohemia nad Seniory z Nového Boru v poměru 4:2. Druhé plánované utkání 5. kola mezi Eyjafjallajökull a Bobry z Verneřic bylo o týden odloženo.

Úvod meziměstského derby přinesl opatrnou hru na obou stranách. První branky se diváci dočkali po sedmi minutách, kdy se prosadili novoborští. Jejich radost z vedoucí branky netrvala dlouho, za 21 sekund českolipští vyrovnali ze standardní situace. Vyrovnávací gól ovšem pozorně hrající novoborský tým nezlomil, právě naopak, svou trpělivou týmovou hrou dokázali do konce prvního poločasu přidat ještě dvě branky.

Ve druhém poločase se očekával nápor Fehrer Bohemia, ale byli to právě Senioři z Nového Boru, kdo se dokázal opět gólově prosadit. Tým Fehrer Bohemia doplatil na svou nedisciplinovanost a při hře v oslabení inkasoval počtvrté. TJ Stadion Nový Bor Senioři už si výsledek v posledních deseti minutách pohlídal.

Další soutěžní zápolení proběhne 15. 11. 2014 od 18 hodin na staré sportovní hale Lokotka. Na programu je kompletní 6. kolo: Eyjafjallajökull – Fehrer Bohemia (první zápas 7:0) a první vzájemný duel TJ Stadion Nový Bor – Bobři Verneřice. Dohrávat se bude také utkání 5. kola Bobři Verneřice – Eyjafjallajökull (předchozí zápas 2:4). Přijďte povzbudit hráče a oni vás odmění množstvím zajímavých sportovních momentů.

Výsledky 5. kola:
Fehrer Bohemia - TJ Stadion Nový Bor Senioři 1:4 (1:3)

Branky: 7:20 Vojíř - 6:59 Spejchal (Živsa), 9:22 Živsa (Potměšil), 10:57 Moravec, 19:27 Husák

Střely: 26:23, Fauly 15:20, Vyloučení 1:0, Využití 0:1

Rozhodčí: Lebruška, Galek

Sestava Fehrer Bohemia: Pýchová, Gráf - Benešová, Konvalinka, Janovský - Rott, Šolín P., Vojíř

Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Ječmen - Bandas, Husák, Potměšil - Spejchal, Bobák, Moravec, Živsa, Major, Kamš

Bobři Verneřice - Eyjafjallajökull (odloženo na 15. 11.)