Lípa má mečbol! Florbalisté ve druhém utkání smetli Hattrick 7:2

Florbalisté České Lípy jsou pouhý jeden krůček od postupu do semifinále play-off první ligy. V druhém nedělním utkání série proti Hattricku Brno si připsali vítězství 7:2, a navázali tak na sobotní triumf. O vítězi tentokrát rozhodla již první třetina, v níž si českolipští florbalisté vytvořili čtyřbrankový náskok, který ve zbytku duelu v pohodě kontrolovali. Rozhodnout tedy mohou už ve třetím utkání příští sobotu na hřišti Hattricku.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Domácí měli doslova snový nástup do utkání. Nováček v brněnské brance Chrást se ještě ani nestačil pořádně rozkoukat a už lovil ze sítě první balonek. Po velkém zmatku na brněnském brankovišti se dostal k dorážce Jakub Novák a Lípa vedla. Zanedlouho navíc přišla pro v sobotu statečně vzdorující hosty další sprcha. Bezouška uvolnil kapitána Lukáše Mlejnka, ten si dobře zpracoval míček a bekhendovou střelou přehodil ležícího Chrásta.

Českolipští první třetině jednoznačně dominovali a Ponomarev tentokrát příliš práce neměl. Po chvilce klidu navíc přišel smrtící dvojúder. Nejprve po dobré práci při forčekingu získal balonek Novák, udělal s ním pár kroků směrem k brance a prostřelil Chrásta na vzdálenější tyč. Brněnský gólman navíc za dalších třicet sekund nestačil na projektil Štěpána Slaného a ve vzduchu se pro Hattrick začala vznášet hrozba debaklu.

Ačkoliv "Brzdy" nezvolnily, v koncovce už ale nebyly tak přesné jako v úvodních minutách zápasu. Řadu akcí navíc domácí nedotáhli ani k zakončení, neboť jednotlivé situace často překombinovávali. Přesto to byli oni, kteří ve druhé třetině udeřili jako první. Mladíček Jan Hřebřina byl na palubovce sotva pár okamžiků a už po přiťuknutí od Jansy dokázal překvapit zaskočeného Chrásta. Před polovinou zápasu tak byl náskok hostitelů již pětibrankový.
Ke konci třetiny pak ještě Česká Lípa ustála oslabení po faulu Slaného, ale záhy přece jenom inkasovala, když si na výborného Ponomareva přišel nenápadnou střelou Jan Vojtíšek. To už ale bylo v samotném závěru druhého dějství a žádný úprk za vyrovnáním se v podání Hattricku nekonal.

Tím spíše, že českolipská obrana tentokrát čistila příkladně prostor před svým gólmanem a sama dokázala být nebezpečná vepředu. Zkraje třetí třetiny nejprve Tichý a Houšť trefili tyč, pak po chytré přihrávce Slaného doklepl míček do branky Jan Baudisch. Více než tři stovky diváků tak mohly začít oslavovat druhou výhru v sérii. Konečné skóre sice ještě dotvořili brněnský Plachý a domácí obránce Tichý, jednalo se však pouze o kosmetickou úpravu českolipské výhry. Severočeši triumfovali 7:2 a mají k dispozici mečbol. Ten mohou proměnit už následující víkend v Brně.

Čtvrtfinále play-off, 2. zápas série:
Branky a asistence: 2. Novák (Vnuk), 5. Mlejnek (Bezouška), 15. Novák, 16. Slaný, 27. Hřebřina (Jansa), 49. Baudisch (Slaný), 53. Tichý (Vnuk) – 39. Vojtíšek (Kopřiva), 52. Plachý (Habr). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 331. Stav série: 2:0.

Sestavy:
FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev – Bezouška, Vnuk, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Hřebřina, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Slaný, Jirsa, Baudisch, Kroupa. Trenér: Jiří Stožický.
Hattrick Brno: Chrást – Gregor, Vojtíšek, Marek, Andrle, Houšť, Plachý, Houbal, Macálka, Kovář, Bureš, Kopřiva, Ondráček, Habr, Kozlík, Mati, Muselík. Trenér: David Nerud.