Juniorské šestibodové trápení

Jako první tým FBC Česká Lípa vstoupili do nové sezóny junioři přeloženým turnajem v Litvínově, kde  se střetli s domácím týmem a Chomutovem. V řadách FBC chyběl Kotera, který se zotavuje po operaci nohy, trenéři juniorů tak měli k dispozici téměř kompletní kádr.

FBC CL Evans Česká Lípa – SK Bivoj Litvnínov

S týmem, který letos sestoupil z juniorské extraligy a bude jistě patřit ke špičce druhé ligy, se nedalo čekat jednoduché utkání. Hned v první minutě natáhl Vnuk na půlce a kapitán Merlíček doklepl z brankoviště první střelu do sítě chemiků. Bivoj však v dalším střídání využil nekoncentrovanosti FBC  a po rychlé akci zužitkoval skrytou střelu a nešťastném odrazu od Neužila k vyrovnání.  České Lípě vázlo v obou zápasech snad úplně všechno a k ohrožení branky se dostávali jen díky individuálním schopnostem několika hráčů. Jako přes kopírák v půlce první třetiny nahodil Hybš míček do brankoviště, kde se prosadil Kolář a poslal tým do vedení.  V druhé třetině se toho moc neudálo, ze strany FBC stojí za zmínku nevyužitá českolipská přesilovka. Jak se využívají přesilovky, ukázal Litvínov na konci třetiny, kdy po hezké souhře potrestal vyloučení Vnuka Pudil. 2:2. Po přestávkové hlasitější poradě začalo FBC hrát trochu více aktivně, v páté minutě opět natáhl Vnuk a Beránek dokonal třetí naprosto identickou akci do litvínovské branky. Inkasovaná branka domácím vlila trochu horké krve do žil chemiků, hned první ze série vyloučení potrestal Tichý střelou z dálky. Bivojové se zmohli ještě k vstřelení kontaktní branky po akci kapitána Fůse, ale vše si zhatili dvojnásobným vyloučením na konci zápasu. Česká Lípa si tak po špatném výkonu připsala první důležité body do druhé juniorské ligy.

Branky: Merlíček (Vnuk), Kolář (Hybš), Beránek (Vnuk), Tichý (Vnuk)

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC 98 Chomutov

Jestliže se dal výkon s Litvínovem nazvat špatným, tak s Chomutovem to bylo ještě mnohonásobně horší. S papírově slabším soupeřem hrála Česká Lípa absolutně vyrovnaně, nejprve Tichý prostřelil z půlky chomutovského brankáře, minutu poté nezvládla českolipská obrana uhlídat Selingera a ten pohodlně srovnal stav. Odpovědí byla dobrá práce Koláře, který se zorientoval v brankovišti a doklepl náhru Jansy do prázdné branky.  Jak se brání volný úder ukázali českolipští na konci třetiny, kdy ukázkově nechali volného borce před brankou FBC, ten se stačil zeptat Krčála kam to chce a bylo srovnáno. Po přestávkové bouřce v podání trenéru se hra České Lípy o něco „učesala“, výsledkem toho byly tři branky v síti Chomutova. Nejprve Vnuk z dálky, poté Tichý, který si doběhl svojí vyraženou střelu a poté opět Vnuk po hezké souhře trestného úderu. 5:2. Třetí třetina byla opět pastva pro oči všem, kteří vyznávají totální antiflorbal. Na konci zápasu využil Chomutov hezkou střelou od mantinelu přesilovku a poté poslal tři body do České Lípy Novák, když trefil prázdnou branku při poweplay hostů. Konečný výsledek 6:3 pro modrobílé barvy však nepřebil špatný výkon.

Branky: 2x Tichý (Novák, Vnuk), 2x Vnuk (Novák, Tichý), Kolář (Jansa), Novák (Merlíček)

Sestava: Krčál- Vnuk, Tichý, Hybš, Neužil – Novák, Merlíček, Beránek, Jansa, Kolář, Mach, Černák

trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Nágr