Juniorky i přes dvě prohry doma nezklamaly

Verze pro tisk |

Třetí turnaj první ligy juniorek představil nově skládaný mladý tým před zraky rodičů a fandů v Novém Boru. FBC nebude mít v letošní sezóně na růžích ustláno, dostalo se do ligy mezi týmy zvučných jmen a sezóna tak bude především o bojovnosti a sbírání zkušeností.

FBC PD Dědek Česká Lípa – TJ JM Chodov 1:8 (0:2, 0:4, 1:3)

Byla to především bojovnost, která zdobila českolipské juniorky, se zvučným soupeřem držely, i přes trvalý tlak Chodova, juniorky dlouho vyrovnaný výsledek. Skvěle chytající Havlová a důraz v brankovišti, ze kterého by si měli vzít příklad především jejich kolegové z juniorského týmu, byl příkladný a dlouho znemožňoval pražskému týmu utrhnout skóre ve svůj prospěch. Podařilo se jim to až na konci první třetiny, kdy se v rychlém sledu prosadily dvě střelkyně Chodova a stanovily tak třetinový výsledek na 2:0. Druhá třetina vypadala podobně jako ta první, obléhání českolipské branky týmem z Chodova a občasné výpady útočnic do pražského pásma, tyto útoky však většinou skončily v náruči chodovské brankářky. Skóre se tak měnilo k nelibosti početné návštěvy na tribuně na straně České Lípy, Chodov nenápadně zatížil konto čtyřmi brankami, které však v novoborské hale přebila velká bojovnost juniorek. V poslední třetině se dočkaly i českolipské juniorky, Jirsová se dostala k odraženému míčku a nezištně ho uklidila do chodovské svatyně, hráčky si tak mohly naplno užít nacvičený sympatický rituál při vstřelení branky. Poslední slovo pak patřilo Chodovu, dalšími třemi brankami ukončilo výsledkově jednoznačné utkání ve svůj prospěch. Více než jasný výsledek všechny v hale hřálo nasazení českolipských juniorek do poslední minuty utkání.

sestava a body: Havlová, Pýchová – Jedličková, Jirsová (1+0), Heřmanová, Benešová, Vodrážková, Bílková, Porubcová, Dědková ©, Cháberová, Zejmonová, Krabáčová

trenérka: Aneta Dědková

FBC PD Dědek Česká Lípa – FBC Liberec

Utkání s dalším velkým favoritem celé ligy bylo náročné, po vyčerpávajícím prvním utkání se přesto hráčky motivovaly k bojovnému výkonu. Byl to ale Liberec, který podle papírových předpokladů režíroval celé utkání, v první třetině si vytvořil několik šancí, které vedly k překonání Pýchové v brance, první třetina tak skončila i přes sympatické pokusy České Lípy nevlídným výsledkem 0:5 pro FBC Liberec. Druhá třetina však bylo již o moc lepší, náznaky šancí a kombinací ze strany domácího týmu se začaly objevovat, čím dal častěji a tím se i hra začala opticky vyrovnávat. V poslední minutě druhé třetiny však zaúřadovaly čtyři slepené branky Liberce, který tak odskočil na nepopulárních 10:0. Poslední třetina celého hracího dne nejlepší, juniorky sice inkasovaly třikrát, ale podařilo se jim vstřelit čestný úspěch, dalekonosná střela kapitánky Dědková zaplula až za záda liberecké brankářky. Konečné skóre tak vyznělo v poměru 13:1 pro liberecké hráčky.

sestava a body: Havlová, Pýchová – Jedličková, Jirsová, Heřmanová, Benešová, Vodrážková, Bílková, Porubcová, Dědková © (1+0), Cháberová, Zejmonová, Krabáčová

trenérka: Aneta Dědková

Ačkoliv skóre obou zápasů sice hovoří jednoznačně, je potřeba nejhezčí mládežnický tým v FBC pochválit za velké nasazení a nadšení. Právě nadšení je vždy hlavním hnacím motorem budoucí úspěšnosti jednotlivých týmů, můžeme se tedy těšit, že v brzké době se bude postupně smazávat handicap herní vyzrálosti ostatních týmů.

Nahoru