Junioři zažijí debut na hřišti finalisty z Bohemians

Verze pro tisk |

Tento víkend se rozebíhají další florbalové soutěže, želízko v ohni bude mít FBC hlavně v premiérovém startu v juniorské extralize a prvním kole druhé ligy mužů.

Již v pátek čeká juniory, kteří si vybojovali postup v loňské baráži s Havířovem a Náchodem, předehrávka nejvyšší soutěže na hřišti Bohemians Praha, tedy finalisty loňského ročníku. Bohemians loni nestačil jen na Vítkovice a jistě i letos se zařadí do hlavního pelotonu čekatelů na mistrovský titul. Česká Lípa však také do sezóny nevstupuje s malými ambicemi, FBC Autodrom před sezónou posílila především z Ústí nad Labem, ze kterého přišlo několik posil – Martin Pražan, Viktor Kopecký, Jan Filipec a Petr Vondráček. Na optimismu v týmu jistě přidala i nominace hned šestice hráčů do širšího kádru juniorské reprezentace. Zápas si budou moci vychutnat fanoušci FBC u svých počítačů, na stránkách FBC Česká Lípa startuje od 18:30 online zpravodajství z tohoto zápasu.

V sobotu čeká mužské áčko v premiéře nové sezóny silný celek Lovosic, českolipští hráči se několik let netají ambicí na postup do první ligy, ta však stále těsně uniká mezi prsty. V týmu došlo k několika změnám, na střídavé hostování odešel do Mladé Boleslavi Radovan Vnuk, který v sobotu jistě nenastoupí, stejně jako staronové posily, Štěpán Motejzík a Filip Hanžl. Utkání v Lovosicích začíná od 20 hodin a stejně jako utkání juniorů je možno ho sledovat online zápisem na stránkách FBC Česká Lípa.

V dopoledním sobotním čase se utká v prvním kole mužská rezerva, která do Mostu pocestuje notně omlazená o nadějné juniory, kteří budou v mužském týmu především sbírat tolik důležité zkušenosti. Českolipská rezerva se utká s Louny a Mostem.

Posledním želízkem v ohni budou mladší žáci, ti jedou na svojí tradiční porci čtyř zápasů za jeden den do Ústí nad Labem, kde se utká se dvěma domácími týmy, Lovosicemi a Děčínem.

V sobotu večer nastoupí také do velmi zajímavého duelu Mladá Boleslav s početnou českolipskou enklávou a vyzve mistra ČR, Tatran Střešovice. Oba týmy v prvním kole prohrály, Boleslav schytala výprask ve Vítkovicích a Střěšovice museli přetrpět překvapivou prohru s Brnem.

Pátek:

Juniorská extraliga – Bohemians Praha – FBC Autodrom Česká Lípa 18:30 (Praha)

Sobota:

2. liga mužů – Lovochemie Lovosice – FBC Spilka & Horák Česká Lípa 20:00 (Lovosice)

extraliga mužů – Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 19:00 (Mladá Boleslav)

3. liga mužů – FBC Hotel Morris Česká Lípa – Lokomotiva Louny 10:30 (Most)

           FBC Hotel Morris Česká Lípa – FBC Most 2010 (Most)

Neděle:

Liberecko-ústecká liga mladších žáků v Ústí nad Labem

Nahoru