Junioři spadli před baráží na zem

Junioři FBC Česká Lípa během celé sezóny neztratili jediný bod a sebevědomě mířili do baráže, poslední herní prověrkou měl být závěrečný turnaj v Krupce. V zápase s druhým FBC Ústí nad Labem nezvládli závěr utkání a z pohodového stavu 4:1 zbytečně nechali Ústí jasné utkání zremizovat.

V druhém zápase s USK naprosto vyklidili hřiště a dostali se do role komparsistů při aktivní hře Ústí.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC TBC 68 Ústí nad Labem 4:4 (1:0, 2:1, 1:3)

Na turnaji chyběly dvě velké opory, které vládnou kanadskému bodování v českolipském týmu – Jakub Novák a Radovan Vnuk a také brankář Jiří Krčál, místo kterého jistí brankoviště CL Evans nadějný Ondřej Malec. Na malém hřišti, které úplně nevyhovuje kombinační hře FBC se hrál od začátku opatrný florbal a tak byl k vidění spíše boj o střední pásmo, které je však v podání České Lípě poměrně nebezpečné. V páté minutě natáhl Mach z půlky a Hlava tahal míček z ústecké branky.  Jak opatrně třetina začala, tak i skončila a na světelné tabuli svítil stav 1:0 pro modrobílé barvy.  Ve druhé třetině odpověděli i hráči Ústí, schovanou střelou od mantinelu se prezentoval Vondráček a bylo srovnáno.  O něco veseleji bylo ale o minutu později, když domácí Kešner „nabil“ českolipskému Koláři a ten se bekhendem do prázdné branky nemýlil. V polovině druhé třetiny si udělal radost Tichý, který se protáhl podél střídaček, nalákal brankáře na střelu, objel ho a zpoza branky alá Ondřej Fojta zvýšil na 3:1. Když tentýž hráč ve třetí třetině zvýšil z půlky na tříbrankový rozdíl, vypadalo to na jasnou režii CL Evansu, bohužel opak byl pravdou a Lípa liknavým přístupem dovolila ústeckému týmu srovnat stav. Nejprve Nikolič nachytal špatně postavenou zeď při volném úderu a o chvilku později stejný hráč z otočky od mantinelu snižuje na jediný gól. V posledních minutách využil nepřesného výroku rozhodčích Stummer postavil se rychle míček a z rohu našel Vondráčka, který trefil konečnou remízu.

Branky CL Evans: 2x Tichý (Černák), Mach (Kotera), Kolář

sestava: Malec – Tichý, Hybš, Kotera, Tschakert – Merlíček, Beránek, Černák, Jansa, Mach, Kolář, Neužil

trenér Štěpán Slaný

FBC CL Evans Česká Lípa – USK Slávia Ústí nad Labem 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)

Druhé utkání by se dalo shrnout do slovíčka laxnost. USK po celý zápas chtělo více a také to podle toho vypadalo, aktivní hra činila České Lípě velké problémy. V první třetině se prosadil Pražan, následoval ho Žaloudek. Ve druhé Kopecký a Jahoda a v tu chvíli byl CL Evans na ručník. Jiskřičku naděje vykřesal Hybš, ale rychlá odpověď Jahody trochu utlumila rozjezd Lípy.  Restart FBC přišel na přelomu druhé a třetí třetiny, nejprve Mach snížil na 5:2, na začátku poslední části Tichý z půlky a USK začalo cítit na hokejkách nejistotu. Když Jansa odmítl zívající prázdnou bránu, udeřilo na druhé straně a Zdvoráček  dvěma góly pojistil vítězství USK. Ze závěrečného tlaku se ujalo jenom nahození Kotery, které dorazil Mach a kosmeticky tak upravil na 7:4.

branky CL Evans: 2x Mach (Kotera, Jansa), Tichý, Hybš (Kotera)