Junioři přivezli dalších šest bodů

Souboj s Ústím plná sestava zvládla s přehledem, ve druhém utkání s nebezpečnými Vary se však junioři museli smířit s kolizí utkání mužského „A“ týmu a proti Varům tak v dramatickém zápase museli nastoupit jen s osmi hráči do pole. Plán však splnili!

FBC Autodrom Česká Lípa – USK Ústí nad Labem 10:2 (5:1, 1:0, 4:1)

Již od začátku utkání bylo jasné, kdo v utkání bude vládnout, stav se měnil již po první minutě, když Vondráček nedal tvrdou střelou ústeckému brankáři žádnou šanci. V první třetině se na branky moc nečekalo, na 2.0 zvyšoval z dálky Pastor a po něm další zásah přidal aktivní Hřebřina. O výsledku bylo de facto rozhodnuto pěknou souhrou Vondráčka a Šebery, který se si seběhl na pas a trefil krásně k tyči, 4:0. Na konci třetiny padly ještě dvě branky, obě vstřelil ústečtí hráči, nejprve se trefil Terč do té špatné, když si nešťastně srazil náhru Jansy, poté se však mohlo Ústí radovat z trefy do té správné, Brom pěknou střelou nad nohu nedal Faltejskovi šanci, po první třetině tak Autodrom vedl jasně 5:1. Ve druhé části se ujala jen akce Vondráčka, brankově hubenou třetinu tak vyhrála Lípa 1:0 a navýšila dalším bodem skóre České Lípy. Ústí v poslední části vsadilo všechno na jednu kartu, vysunutý forčeking však svědčil více FBC, který se přes napadání dostával do zajímavých šancí. Sedmou branku přidal na začátku třetiny Hřebřina a po něm využil přesilovou hru Vondráček, 8:1. Jansa pak předvedl totožnou akci jako v první třetině, jeho přihrávku na Macha si opět srazil ústecký hráč. Aby byla zachována rovnováha, o minutu později se na druhé straně prosadil Kolstrunk. Desítku nakonec trefil hattrickem Hřebřina. Česká Lípa tak v poklidném tempu rozdrtila třetí tým tabulky USK 10:2.

FBC Autodrom Česká Lípa – FBC Hurrican Karlovy Vary 8:7 (3:3, 2:3, 3:1)

Do druhého zápasu českolipští nastoupili v užší sestavě, než v předchozím zápase, protože tři hráči jeli do České Lípy hrát mužské áčko. Již od zahajujícího hvizdu píšťalky, bylo vidět, že zápas bude velice vyrovnaný. Přestože českolipští měli lepší vstup do zápasu než Karlovy vary, prosadili se jako první hosté a to v čtvrté minutě. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a domácí vstřelili po třech minutách branku na 1:1,po ukázkové střele Pastora o minutu později se ujmuli vedení 2:1, když Vondráček prostřelil karlovarského brankáře. V jedenácté minutě srovnali karlovarští hráči stav na 2:2 a po půl minutě se dostali do vedení 2:3. Avšak před koncem první třetiny se prosadili Vondráček po přihrávce od Kotery a na konci první třetiny byl stav 3:3.

Začátek druhé třetiny byl taktéž v rychlém tempu a na konci první minuty se prosadil Hřebřina. Do konce čtvrté minuty domácí odskočili na rozdíl dvou branek díky přesně mířícímu Hřebřinovi. Tento náskok však nevydržel dlouho, protože již v šesté minutě ho snížili karlovarští. Českolipští měli několik střeleckých šancí, avšak z žádné se jim neprovedlo prosadit. Před koncem dvanácté minuty se brankový rozdíl obou týmu vyrovnal a do konce druhé třetiny se Karlovým Varům povedlo vstřelit branku, která jim poskytovala jednobrankový náskok.

Do třetí třetiny vstoupili oba týmy s obrovským nasazením. Koncem páté minuty se prosadil Kotera po souhře s Vondráčkem. Do vedení se dostali opět hosté, když se jim v deváté minutě podařilo prostřelit českolipského brankáře. Stav na 7:7 upravil Vondráček, když končila dvanáctá minuta. Od této chvíle byl obrovský tlak obou stran vstřelit branku. Největší šanci a taktéž posledníkarlovarských zlikvidoval Nerad neuvěřitelným zákrokem. Od toho okamžiku míček měli pod kontrolou českolipští. Ale až poslední půl minutě se povedlo Koterovi prosadil do okryté branky po přihrávce od Hřebřiny. Do konce zápasu drželi domácí míč na svých čepelích a nedali hostům příležitost skóre vyrovnat.