Junioři přetlačili v přátelském utkání vrstevníky z Boleslavi

Verze pro tisk |

Junioři CL Evans pokračují v přípravě na baráž o extraligu, kde se střetnou s Torpédem Havířov. O víkendu měli na programu první přátelské utkání s Billy Boy Mladá Boleslav, které stejně jako Česká Lípa, vyhrála svojí divizi druhé ligy a postoupila do barážového systému, zde se však střetne ve druhé dvojici s Náchodem.

K utkání neodcestoval Ondřej Černák, který bere antibiotika a brankoviště hájil opět mladíček Malec, který tak zalepil díru po zraněném Krčálovi.

V první třetině nastoupily dva úplně jiné týmy, než toto utkání končily. Česká Lípa hrála velmi ustrašeně a neaktivně a pouze přihlížela technickému koncertu Mladé Boleslavi. Nikdo se tak nemohl divit, že ke konci první třetiny svítil na světelné tabuli stav 4:0 pro domácí borce. Na konci první části však vykřesal oživující branku Jansa a do kabin se šlo za tříbrankového náskoku Billy Boys.

Do druhé třetiny nastoupily týmy jakoby ve vyměněných rolích. Aktivita České Lípy začala dělat soupeři velké problémy, ten začal chybovat a CL Evans trestat. Během druhé třetiny se Česká Lípa dostala „na dostřel“ jedné branky a pomyslný jazýček vah dokázala převážit na svojí stranu v konci utkání, když Jansa vyrovnal na 8:8 a poté Beránek vstřelil vítěznou branku. Závěrečnou power play Českolipští ustáli a mohli se tak radovat z trochu nečekané výhry 9:8.

Branky a sestava České Lípy: Malec – Vnuk, Tichý (1), Kotera (1), Hybš – Merlíček (1), Beránek (2), Novák (1), Mach (1), Jansa (2), Tschakert, Kolář, Neužil

Komentář trenéra:

Zpočátku ustrašený výkon vystřídala aktivní hra, která dělala Boleslavi velké problémy. Dařilo se nám zvýšit důraz v našem pásmu a tím jsme „vyřadili z provozu“ některé technické hráče Mladé Boleslavi. Výsledek zápasu vůbec nepřeceňujeme, bylo to jen přátelské utkání, jsem ale rád, že hráči zjistili, že se dá hrát s každým a v baráži s favoritem z Havířova nemusíme hrát druhé housle. Tuto středu nás čeká ještě utkání s extraligovým Libercem.

Nahoru