Junioři FBC stále bez ztráty a přibližují se účasti v baráži

Čtyři kola do konce základní části drží junioři zatím historickou neporazitelnost ve druhé lize a tím i všechny trumfy k postupu do baráže o nejvyšší juniorskou soutěž. Na sobotním turnaji v Chomutově se Česká Lípa naposledy utkala s celky Chomutova a Litvínova, který v předchozím vzájemném měření, držel s favoritem krok a vždy prohrál nejtěsnějším rozdílem jedné branky.

FBC CL Evans Česká Lípa – SK Bivoj Litvínov 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

Česká Lípa vstoupila do zápasu tradičně, kvalitní hra s míčkem, častá střelba z beků a stále sílící tlak v litvínovském pásmu. Rychlou kombinaci celé formace využil od levého mantinelu Vnuk, rozhodčí zápasu tak mohl v zápise u kolonky střelců poznamenat kód – VP – velmi pěkné, střela se prostě chytat nedala. Poté si vzal hlavní slovo střelecký lídr CL Evans, Jakub Novák, a začal postupně ničit naděje Bivoje. Nejprve po souhře s Merlíčkem poslal Lípu do dvoubrankového vedení, na které ještě Litvínov zareagoval potrestáním chyby při předržení balónku. Novák pak dalšími čtyřmi brankami vzal Bivoji vítr z plachet a prakticky rozhodl utkání. První dvě po své typické střele, poslední dvě v přesilových hrách po náhrách Tichého.  Posledně jmenovaný zaznamenal poslední českolipskou trefu, střelu z půlky umístil tam, kam se o to snažil celý zápas. Za stavu 7:1 začalo FBC šetřit síly na další zápas, nechalo hrát soupeře a ten začal kosmeticky upravovat skóre. Skuhrovec a Dvořák snížili na 7:3 a upravili tak jasný výsledek pro Českou Lípu.

FBC CL Evans Česká Lípa – FBC 98 Chomutov 9:4 (3:0, 3:1, 3:3)

Česká Lípa si vzala ponaučení ze zápasů s o něco slabšími týmy a začala od začátku jasně diktovat tempo zápasu. Celoplošná hra slavila úspěch až v deváté minutě, kdy se po několika tyčkách první formace radoval Novák. O dvě minuty později dorazil Beránek odraženou střelu Nováka a o další minutu později zvýšil typickou akcí Vnuk na 3:0. Ve druhé třetině byl vidění stejný florbal jako v té první, jednoduché držení míčku a trvalé ohrožení chomutovské branky. Druhá formace vinou s nemocí hrajícího Macha, měla spíše defenzivní úkoly, ale i ta si vytvořila několik zajímavých šancí. Jednu z nich proměnil Jansa – 4:0. Od druhé části zápasu začal Chomutov postupně vystrkovat růžky a snažil se trestat až místy moc sebevědomí styl CL Evans, příkladem za všechny byl Dudek, který vystihl zadovku Nováka a Malcovi nedal šanci. Česká Lípa však reagovala rychle a třemi brankami rozhodla o svém vítězství, nejprve Merlíček protrhnul střeleckou smůlu, Beránek a po něm Novák zajistili skóre 7:1. Třetí třetina se odehrála z povinnosti, oba týmy otevřely své obrany a výsledek třetinového skóre byl tak 3:3. Nejprve měl slovo Chomutov, Selinger snížil na 7:2 a odstartoval menší střelecké dostihy, které rovnoměrně zatěžovaly skóre obou týmů. Na 8:2 Tichý, na 8:3 chomutovský opět Selinger, na 9:3 Beránek a konečný výsledek trefil dovršením hattricku Selinger – 9:4.

Česká Lípa si tak připsala důležitých 6 bodů a 4 kola před koncem mají šestibodový náskok na Ústí nad Labem. V příštím kole si tak FBC může zajistit postup do baráže o juniorskou ligu, soupeři jim budou týmy ze spodku tabulky – poslední Domažlice a Plzeň.

sestava a kanadské body: Malec – Vnuk (2+2), Tichý (2+3), Kotera (0+2) – Beránek (2+0), Novák (7+1), Merlíček (1+4), Kolář, Mach (0+2), Jansa (1+0)

trenér: Štěpán Slaný, Jiří Nágr, Petr Kotera

hodnocení trenéra:

vzhledem k tomu, že jsme jeli na devět lidí do pole, tak jsme zápasy zvládli dobře, Mach hrál nemocný, další čtyři hráči zůstali nemocní doma. Brankářskou jedničku, Krčála, který z různých důvodů zůstal doma, výborně zastoupil Malec, který dokazuje, že může být jednou dobrým brankáře, záleží však na něm. Máme vše ve svých rukou, náš cíl je poprat se v těžké baráži o postup do nejvyšší soutěže. Před námi jsou ještě čtyři zápasy.