Junioři FBC padli v Havířově a na postup si musí ještě počkat

Verze pro tisk |

Po sobotním vítězství na domácí palubovce měl juniorský tým dvě šance ukončit sérii s Torpédem Havířov a vybojovat si vytoužený postup do juniorské extraligy. Bohužel sen zatím zůstává snem. V prvním odvetném hráči zaostali za úvodním výkonem, což neplatilo u Havířova a i po několika individuálních chybách zvítězil soupeř poměrně lehce 6:3.

V druhém zápase však Lípa tahala téměř celý zápas za delší konec provazu, bohužel v závěrečném dramatu jí chybělo možná i trochu sportovního štěstí a padla minutu před koncem prodloužení 6:5. Boj o postup do extraligy tak bude pokračovat s Náchodem.

FBC CL Evans Česká Lípa – Torpédo Havířov 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Do utkání vstoupilo FBC tou druhou nohou než mělo, v půlce utkání jen přihlíželi aktivitě Torpéda a nebylo se čemu divit, když na světelné tabuli v polovině utkání svítil stav 3:0. Česká Lípa hrála velmi nedůrazně a nechala tak vyniknout hlavní zbraň Havířova – střelba z výjezdu, když se k tomu přidaly trestuhodné individuální chyby v obraném pásmu, bylo skóre naprosto spravedlivé. V polovině druhé třetiny se však nechal za bránění ve hře vyloučit Michejda a Česká Lípa dostala možnost ukázat svojí parádní disciplínu – přesilová hra trvala pár sekund a Vnuk se trefil od mantinelu ukázkově. Když na začátku třetí třetiny využil signál z volného úderu Kotera začalo se FBC nadechovat ke stíhací jízdě. Bohužel modrobílé barvy srazily opět individuální chyby a nedůraz. Nejprve Mattivi od mantinelu a poté Kubala využil „námazu“ a přesnou střelou nedal Malcovi šanci. 5:2. Smolař utkání Jansa, vykřesal naději dalším využitým volným úderem, ale Torpédo trestalo vzápětí na druhé straně, Černý zvýšil na 6:3 a uzavřel skóre sobotního zápasu, na kterém nic nezměnila ani dlouhá power play České Lípy.

branky a sestava: Malec – Vnuk (1+0), Tichý (0+1), Kotera (1+0), Hybš, Novák, Merlíček ©, Beránek, Tschakert, Mach (0+1), Jansa (1+0), Černák (0+1), Neužil

střely: 28:19

diváci: 317

 FBC CL Evans Česká Lípa – Torpédo Havířov 5:6 (3:1, 1:2, 1:2 – 0:1))

Rozhodující utkání pojala Česká Lípa svědomitěji než to první. Celý zápas hrála velmi aktivně a celé utkání se velmi podobalo tomu prvnímu, až na nepovedený konec..Havířov vstřelil také první branku, hráč víkendu, Matěj Černý poprvé ukázal jak důležitým hráčem pro Torpédo je. Lípa reagovala velmi rychle, výjezd Nováka doklepl Beránek a bylo srovnáno. Rozmezí 11. a 12. minuty patřilo Tomášovi Tschakertovi. Nejprve nahodil míček do brankoviště, ze kterého se dostal nešťastnou tečí za záda Piška a poté dokonal akci Kotery, kterému překazil sólo havířovský brankář, míček mu však propadl pod tělem a Tschakert zvýšil na 3:1. Štěstí se však přiklonilo i na stranu Havířova, Fliega z výjezdu trefil brankáře Malce, ale přes toho se míček nešťastně překulil a směřoval do prázdné branky, kde i přes snahu obránců také skončil. Rychlou odpověď si přichystala Česká Lípa, Merlíček zatáhl míček do pásma, našel úplně volného Nováka, který snad měl i čas se zeptat gólmana kde má místo. 4:2. Jak funguje nepozornost, způsobená euforií ze vstřelené branky, ukázal Černý, když po rychlé buly překonal střelou o tyč českolipského Malce. Úvod třetí třetiny patřil České Lípě, Merlíček si našel místo mezi obránci Havířov a táhlou střelou do protipohybu nedal Piškovi šanci. Havířov má patrně patent na rychlé odpovědi, tuto si přichystal Kyjonka z tradičního výjezdu od mantinelu. 5:4 pro Lípu a osm minut do konce začali v hale pořádné nervy. Havířov dobýval českolipskou branku a FBC při každé možnosti drželo míček co nejdále od své branky. Bohužel nenápadná ztráta míčku v soupeřově rohu byla smrtící, rychlou akci Mattiviho dotáhl Černý a minutu a půl před koncem vyrovnal na 5:5. Prodloužení, které mělo rozhodnout a také rozhodlo o postupu, se hrálo velmi otevřeně a celá hala čekala, do které branky padne rozhodující gól. Šťastnější byl v poslední minutě Havířov, hrdina zápasu Černý dorazil míček z velkého brankoviště přesně k tyči a odstartoval oslavy na zimním stadiónu.

branky a sestava:

branky a sestava: Malec – Vnuk, Tichý (0+1), Kotera, Hybš, Novák (1+1), Merlíček © (1+1), Beránek (1+0) , Tschakert (2+0), Mach, Jansa, Černák, Neužil

střely: 35:42

diváci: 155

trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický a Jiří Nágr

komentář trenéra:

Těžko se tento víkend hodnotí, první zápas Havířov zaslouženě vyhrál, stejně jako my doma. Rozhodující zápas byl velmi vyrovnaný, z této série postoupil ten šťastnější tým, bohužel ten náš to nebyl. Kluci sehráli velmi dobré zápasy, opět ukázali, že v České Lípě roste velmi dobrá generace hráčů. Mám radost, jaký florbal předvádíme, dokážeme soupeře zamknout na obranné půlce, je vidět, že hráči vědí, co mají na hřišti dělat. V tom si myslím, že jsme byli o něco lepší než Havířov. Bohužel českolipský nedůraz a nekoncentrace začínají být obehrané slovíčka v našem slovníku. Nyní nás čeká nevyzpytatelný Náchod. Věřím, že když podáme podobný výkon jako prvním a třetím zápase, tak to dopadne dobře. Soupeři gratuluji.

Nahoru