Jeden z klíčových víkendů čeká českolipské áčko

Verze pro tisk |

Ačkoliv se při pohledu do tabulky mnoha nezaujatým zdá, že florbalové soutěže začínají, českolipským florbalistům nastávají možná klíčové okamžiky sezóny. Kvůli drastickému systému druhé ligy, kdy to baráže postupuje jen vítěz soutěže.

Tento systém si Českolipští moc dobře uvědomují, během pěti let v soutěži skončili 3x těsně pod vrcholem a jednou se jim podařilo vybojovat postup do baráže, kde však nestačili na Kozel Počernice a Žďár nad Sázavou.

V sobotním utkání čeká českolipský tým nevyzpytatelné FBC Ústí nad Labem, tým, který letos postoupil z nejvyšší regionální soutěže, se prezentuje nebezpečnou útočnou hrou. Tým postavený na mladých ročnících sází především na své odchovance jako je David Stummer, Leoš Nergl nebo obránce Michal Glatz. Utkání startuje v sobotu v novoborské Jiskře ve 14h.

Jestliže sobotní utkání bude těžké, to nedělní bude velmi těžké, do Nového Boru přijede rival z Ústí nad Labem, tento zápas tak tradičně přinese několik pikantností. Dres USK v letošní sezóně obléká Petr Procházka, českolipský odchovanec, který v loňské skončil v průběhu sezony v České Lípě a v době přípravy na novou sezónu mu hodil laso univerzitní tým. Další známou tváří bude Petr Kopta, který také zažil modrobílý dres a nyní přebral trenérskou taktovku nad USK. Zajímavé utkání odehraje bezesporu Jan Filipec, hráče, který je nyní na střídavém hostování v juniorce České Lípy, čeká možná poslední utkání za Ústí nad Labem právě proti FBC. V týmu USK lze najít mnoho nebezpečných hráčů. Marek Vojta táhne ofenzivu společně s trochu překvapivým lídrem kanadského bodování. Známým hráčem je také Jakub Major, který strávil několik sezón v extraligovém Liberci. Změny a novinky jsou i v českolipském týmu, tento víkend odehraje za Lípu ikona českolipského florbalu Štěpán Motejzík, který se vrací na místo činu. Připraven bude také Filip Hanžl, který dlouho laboroval s kolenem.

22.10.2011 14:00 FBC Spilka & Horák Česká Lípa – FBC Ústí nad Labem, SH  TJ Jiskra Nový Bor

23.10.2011 18:00 FBC Spilka & Horák Česká Lípa – USK Ústí nad Labem, SH  TJ Jiskra Nový Bor

Nahoru