Houževnatost Kadaně a tragický výkon rozhodčích

Elitní tým S&H Česká Lípa zavítal na „divoký“ západ Čech, kde se utkal s Kadaní a v neděli s Chomutovem. Kadaňská horká půda byla bohužel horká nejenom pro českolipské hráče, ale i rozhodčí Monzara a Procházku. V zápase přistoupili na tvrdou hru za hranicí pravidel a FBC tak nemělo moc šanci se ve spořilovském ringu prosadit.

FBC S&H Česká Lípa – FBC DDM Kadaň 3:5

Jak již bylo zmíněno, zápas druhé ligy mužů měl spíše aspekty boje, než florbalového zápasu. Souboj druhého týmu se třetím asistovali velice podprůměrní rozhodčí, pro které to byla velmi ostrá druholigová premiéra. V polovině první třetiny se podařilo vymotat ze sevření kadaňské obrany Švorcovi a nabil do prázdné branky Karlovi, který se nemýlil. Poté však převzala otěže zápasu bojovná Kadaň, která se třikrát rychle prosadila, z prostoru brankoviště. Celý zápas by se dal shrnout do marného dobývání kadaňského obranného pásma s hraničními zákroky a rychlými brejky, které se dařilo Kadani bohužel proměňovat, stejně tak padla i čtvrtá branky do sítě Ondry Knola. Jiskřičku naděje vykřesal Radek Bezouška, když dorazil střelu Milana Tichého. Ve třetí třetině však kadaňský hráč nastřelil hokejku Lukáše Mlejnka a tečovaná střela zapadla za českolipského brankáře. V power play pak Merlíček kosmeticky upravil na 5:3 pro Západočechy.

branky FBC: Karel (Švorc), Bezouška (Tichý), Merlíček

FBC S&H Česká Lípa – FBC 98 Chomutov 10:6

S týmem, který vyznává trochu více florbalovosti než předchozí soupeř, vstoupilo S&H do zápasu vlažně, nedařil se přechod do útoku a celkově laxní přístup znamenal první branku v Chomutova. Zanedlouho však soupeř nabídl přesilovku a kapitán Mlejnek střelou z dálky srovnal stav na 1:1. Ve druhé části zapnulo FBC své motory a kvalitní hrou postupně přidalo čtyři branky a začalo v klidu kontrolovat zápas. Třetí třetina pokračovala, tak jak skončila ta druhá, S&H navýšilo stav ještě o tři branky a pak jak je již zvykem, své „motory“ vypnulo a nechalo hrát soupeře. Ten dokázal vstřelit ke konci utkání pět branek, FBC na ně odpovědělo jen dvakrát a několikrát zazvonila tyčka chomutovské branky. FBC si tak spravilo chuť poměrně jasnou výhrou 10:6.

branky FBC: Mlejnek (Merlíček), Procházka (Tichý), Jeřábek (Tichý), Vnuk (Procházka), Tichý (Vnuk), Marhan (Novák), Procházka (Vnuk), Rozman, Švorc (Rozman), Mlejnek (Merlíček).

sestava: Knol, Krčál – Jedlička, Tichý, Vnuk, Mlejnek, Rozman, Bureš – Jeřábek, Procházka, Bezouška, Merlíček, Novák, Merhan, Švorc, Jirsa, Karel.

trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Nágr

Hodnocení trenéra: První zápas je těžké hodnotit, sešlo se zde několik aspektů, proč jsme nevyhráli, bojovnost Kadaně, malý důraz před naší brankou a velmi špatný výkon rozhodčích ,díky kterému jsme se nedostali za celý zápas do naší hry. Díky systému druhé ligy může jedna porážka zhatit celou sezónu, soutež však není na konci a ještě budeme bojovat. Podali jsme podnět na unii, věřím, že se pro příště vyvaruje delegačním excesům a pošle na zápas rozhodčí, co florbalu rozumějí.