Honza Hřebřina: Trénuji denně, ale vyplatilo se

Verze pro tisk |

Strmý a trochu nečekaný vzestup zažil českolipský dorostenec Jan Hřebřina, za necelý rok se přes neregistrovanou ligu, soutěž starších žáků dostal až do juniorské extraligy!

 

1)Honzo tvoje florbalová kariéra má poměrně strmý vzestup, loni jsi hrál první necelou sezónu za starší žáky, letos již sbíráš zkušenosti v juniorské extralize, jak velká to je změna?

Pro mě je to obrovská změna. Nikdy předtím jsem nedělal sport na takhle vysoké úrovni. V žácích mě nenapadlo, že bych to dotáhl až do juniorského áčka za půl roku, ale také tomu předcházely inviduální tréninky a soustředění, které jsem se snažil plnit na 100%. Pro mě osobně to bylo velmi náročné a zabralo mi to polovinu mých prázdnin.

2) Jak ses dostal k florbalu? Zasvěcení vědí, že jsi původně hrál hokej, proč jsi u něj nezůstal a naopak jsi přezul brusle za sálovky?

S hokejem jsem musel skončit kvůli zranění kolene, nebýt toho, hrál bych hokej do dnes. K florbalu jsem se dostal čistě náhodou, když jsem po zranění začal chodit na ranní školní tréninky florbalu, kde mě florbal začal bavit.

3) Letos hraješ soutěže za dorostence, juniorskou rezervu a juniorské áčko, kolik ti florbal zabírá času a jak to jde skloubit s dalšími aktivitami a školou?

Jelikož florbal mi zabírá polovinu mého volného času a zbytek vyplňuje škola, není na další aktivity čas. Když mám doma chvíli čas, dribluji si s míčkem nebo posiluji. Do této chvíle jsem neměl problémy se školou, protože tréninky jsem měl "za rohem", ale do budoucna se obávám dojíždění do haly v České Lípě, což bude o dost časově náročnější.

4) V červnu končíš základní školu, jsi ve věku, kdy se začíná ve sportu "lámat chleba", jaký je tvůj sportovní cíl?

Rád bych hrál florbal co nejdéle, dotáhl to co nejdále a stále se zlepšoval.

Pohled Štěpána Slaného:

Honzu jsem poznal na loňské neregistrované lize, od té doby udělal velký skok a dostal se výkonnostně před mnoho jiných hráčů, kteří se florbalu věnují mnohem déle. Příčina je jasná, trénink. Honza jako jeden z mála dorostenců pochopil, že vrcholový sport něco stojí a nestačí jen tréninky 3x týdně. Věřím, že mu elán zůstane a v budoucnu se popere o sestavu v áčku a nějaké z reprezentací.

Nahoru