Honza Filipec: V Lípě florbal „žerou“, stejně jako já

Verze pro tisk |

Třetím do party posil našich extraligistů je Jan Filipec. Honzův přestup se řešil nejdéle, od začátku se nevědělo, jak tento nadějný hráč zvládne velmi komplikované dojíždění z vesničky se zajímavým názvem Hrob.

Vše se zatím vyřešilo střídavým hostováním a všichni v České Lípě věří, že po šesti týdnech se zde Honza rozhodne hrát až do konce sezóny. Jistě tomu napomůže i přítelkyně čerstvého juniorského reprezentanta, která je právě z České Lípy.

1. V letošním roce ses stal jednou z posil pro nadcházející juniorskou extraligovou sezónu, co tě přimělo k přestupu do České Lípy?

Česká Lípa se probojovala do juniorské extraligy a mně se tak naskytla šance rozvíjet dál svůj florbalový talent nedaleko bydliště. Zatím jde jen o střídavé hostování, protože musím zjistit, jak půjde florbal v Lípě skloubit časově se školou v Děčíně, ale věřím, že se způsob, jak obojí zvládnout, najde!

2. Za FBC jsi již odehrál několik přátelských zápasů, mohl bys zhodnotit dosavadní přípravu?
Myslím, že hra České Lípy není vůbec špatná, ale pokud chceme pomýšlet na horní příčky tabulky, budeme muset ještě určitě vylepšit fyzickou i technickou část hry, abychom mohli sehrávat rovnocenné zápasy proti zkušeným extraligovým týmům.

3. V České Lípě ses zabydlel poměrně rychle, jak na tebe působí tým?
V České Lípě je dobrý kolektiv kluků, kteří „žerou“ florbal stejně jako já, a proto nebyl problém zapadnout mezi tyhle kluky.

4. Juniorská extraliga bude v České Lípě díky nové hale velmi medializovaná, čekají se velké návštěvy, jen na baráži s Havířovem bylo přes 300 diváků, pro mladé hráče to bude asi trochu nezvyk.
Tak určitě, na tolik diváků není u nás mládežnický florbal moc zvyklý, ale podpora diváků je takovým hnacím motorem a věřím, že hráči České Lípy se budou chtít před domácím publikem ukázat.

5. Za necelý měsíc tvůj tým čeká ostrá zkouška s loňským finalistou Bohemians, co čekáš od prvního zápasu a celé sezóny?
Bude to pro nás určitě veliká škola, pražská Bohemians hraje velmi rychlou a kolektivní hru, kterou na nás bude určitě hrát, jakožto na nováčka extraligy. Věřím, že postupem sezony by se mohla Česká Lípa prosadit k horním příčkám tabulky a bojovat v kolech play-off.

6. Ihned po přestupu do FBC ses ocitl v hledáčku reprezentačního trenéra Kysela, co od první akce očekáváš?
Očekávám bandu kluků nadšených do florbalu, kteří se budou chtít „poprat“ o užší kádr juniorské reprezentace.

Nahoru