Florbalová sezóna startuje, 19 týmů FBC vstupuje do soutěží

Verze pro tisk |

FBC Česká Lípa stojí na prahu sedmnácté sezóny, která bude opět v několika pohledech považována za výjimečnou.

FBC přihlásilo do soutěží největší počet týmů, tradičně silná mládežnická struktura se téměř u všech týmů zdvojnásobila, kategorie přípravky, elévů a mladších žáků letos budou cestovat na turnaje s dvěma týmy. Kategorie dorostenců je vždy úzce provázána s juniory a jejich rezervou. Posun nastal také u mužů, na poslední chvíli se dotáhla spolupráce s novým týmem, který byl zařazen jako součást FBC, a stal se tak druhou rezervou elitního týmu. Mužské “céčko” se tak střetne v poslední soutěži s českolipskými Gladiátory a novoborským Stadiónem. Svého maxima dosáhl i “B” tým, loni si vybojoval účast ve čtvrté nejvyšší soutěži a letos se tak zúčastní republikové Divize A. FBC nadále spolupracuje se ZŠ Kamenický Šenov a ZŠ Mimoň Pod Ralskem, které se také účastní ligových soutěží pod hlavičkou České Lípy.

Novinky jsou také u ženské struktury, ženy přihlásily dva týmy do druhé ligy, juniorky se budou opět účastnit nejvyšší soutěže a budou se rvát proti nejlepším týmům z Prahy. Novou kategorií jsou letos žákyně.

“Každým rokem se snažíme zlepšovat naši práci a tím i podmínky pro hráče, trenéry a rodiče. Snažíme se opět posunout o něco dále, než v minulé sezóně, věřím, že to takto budeme hodnotit i na konci letošní sezóny,” přeje si klíčová osobnost českolipského florbalu, Štěpán Slaný. FBC jako každý rok vždy na začátku sezóny otevírá nábory pro nové zájemce o tento moderní sport. Stačí v podstatě přijít na jakýkoliv trénink a florbal si může na měsíc vyzkoušet zcela zdarma.

Největší pozornost bude patřit elitnímu týmu FBC, mužské áčko v loňském roce svedlo napínavou cestu play off a v semifinále celkem smolně skončilo na holích Vinohrad, kterým podlehlo 3:2 na zápasy. Letošní cíl se zdá zcela jasný - atak finále, čímž i možnosti boje o extraligu. “Věříme, že je to v našich silách, trochu nás drtí množství zranění, ale zatím je začátek sezóny a vše dáme dohromady. Po loňském play off od nás všichni očekávají další zlepšení a tím i postup do finále, celý tým udělá vše pro to, aby se naši fanoušci dočkali veselejšího zakončení sezóny,” doufá hlavní trenér Jiří Stožický.

Tradicí se u českolipského florbalu staly i velké akce, které pořádají po skončení sezóny na zimním stadiónu za účasti velkého počtu fanoušků. V roce 2012 to byl Florbalový maratón, který vyvrcholil exhibičním utkáním proti České televizi, v dalším roce pak oslavy 15tiletého založení oddílu. Letos si klub připravil se spolupráci s florbalovou unií velkolepý projekt Euro Floorball tour, kde česká reprezentace přepsala dějiny a poprvé porazila švédský národní tým a posléze ovládla celý turnaj. “V letošní sezóně máme opět rozpracovány nějaké varianty, které bychom chtěli uskutečnit. Máme velmi kladné hodnocení od České florbalové unie, která by s námi ráda do budoucna spolupracovala, je možné že se v příštích letech vydáme touto cestou. Každopádně je pro nás nyní důležitá mládež, chceme se jí věnovat mnohem více, než v minulých letech,” přibližuje Slaný.

První akcí pro českolipské fanoušky bude druhé kolo 1. ligy mužů, 27. září přivítají od 19 hod. na svém hřišti loňského čtvrfinálového soupeře ze Svitav. Hned další den čeká ženy FBC Český pohár žen, ten proběhne v neděli 28. září od 14 hod.  

Nahoru