Florbalisty čeká těžká prověrka na hřišti letošního finalisty

Za těžkým testem se vydají v sobotu hráči České Lípy do jihomoravské metropole, kde narazí na letošního finalistu první ligy, Hattrick Brno. Právě tento tým je tradičně jedním z hlavních aspirantů na postup do nejvyšší soutěže, tento cíl se jim však nedaří několik let za sebou dotáhnout do zdárného konce. V minulé sezóně skončil Hattrick opět ve finále nyní na týmu z  Vinohrad a poté i v baráži na ostravském FBC.

Utkání můžete sledovat online

Do letošní sezóny zatím Brno nevstoupilo tou správnou nohou a po třech zápasech mají florbalisté Hattricku na kontě jen tři body za výhru ve druhém kole v Pelhřimově 8:3, úvodní utkání prohráli v Ústí o jedinou branku 4:5 a naposledy nestačili doma na Svitavy, kterým podlehli docela překvapivě 7:3 a v současné době jim patří osmá příčka. To Česká Lípa si zatím užívá výslunní na čele tabulky, během tří kol ztratila jen jeden bod za výhru v prodloužení nad Svitavami a z druhého místa ji schází pouhý bod na vedoucí pražský Start98. “Snažíme se na sobě průběžně pracovat, ačkoliv nás je nyní málo, máme v nohách slušnou letní přípravu a musím říci, že nás ještě nikdo výrazně neprověřil, to nyní tak trochu čekáme od sobotního utkání. Hattrick patří dlouhodobě je špičce první ligy a ve vzájemných zápasech rozhodují maličkosti”, tuší těžké utkání českolipský útočník Jan Merlíček. Právě souboje mezi Brnem a Českou Lípou patřili v minulém ročníku k těm nejvyrovnanějším v celé lize, doma Česká Lípa podhledla na nájezdy a venku doslova vydřela výhru v poslední minutě 4:3. Letošní souboj bude okořeněn ještě účastí českolipského odchovance Jana Bureše v dresu Hattricku. “Těším se moc, bude mít pro mě speciální náboj, tím že hraji proti kamarádům. Čekám vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro nás” vzkazuje do České Lípy “Burák”.

Již v pondělí od 20:00 čeká českolipské Brzdy CZ prestižní duel v rámci Českého poháru proti extraligovému TJ JM Chodov.

11.10.2014, 17:00 Hattrick Brno - FBC BRZDY CZ Česká Lípa