Florbalisté si vyšlápli na Brno a vedou první ligu

Velmi důležitý zápas na jihu Moravy zvládli českolipští florbalisté, místní Hattrick porazili 7:4 a zajistili si posun na první místo prvoligové tabulky. To jim přepustil pražský Start, jenž podlehl v prodloužení nováčkovi z Opavy. K týmu se připojil nově i Jan Baudyš, který v České Lípě budou působit formou střídavého hostování.

FBŠ Hattrick Brno - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 7:4 (0:2, 2:3, 2:2)

Česká Lípa měla výborný vstup do utkání a od první minuty doslova zamkla brněnský tým na vlastní půlce, úvodní tlak vygradoval brankou Podrabského, jenž se trefil z první přesně do protipohybu brankáře Kotuly. Právě brankář Hattricku neměl čisté svědomí u druhé branky, o dvě minuty déle ho nachytal Novák a jednoduchou střelou na první tyč poslal Brzdy do dvoubrankového vedení 0:2. Dva inkasované góly však byly dostatečným budíčkem i pro domácí tým, ten si ve druhé části první třetiny vypracoval několik nebezpečných šancí, ty však končily na výborném Knolovi. Když Hattrick zazdil i několik vyložených šancí v přesilové hře, do kabin FBC odcházelo za příznivého stavu 0:2.

Do prostřední části nastoupily oba týmy ve zcela jiné roli, Hattrick dobýval českolipskou obranu a především časté ztráty byly hlavní příčinou snížení na 1:2. Veselý měl u mantinelu dostatek času a z úhlu prostřelil Knola. Během několika dalších minut Brno neproměnilo několik další tutovek a na řadu přišla známá a otřepaná fráze, “nedáš - dostaneš”. Česká Lípa během pěti minut nasázela brněnským tři branky, nejprve Merlíček našel Motejzíka, který se z dálky trefil o zadní tyčku, a poté v rychlém brejku vzal na sebe zodpovědnost Karel a vyhnal Kotulu z branky. Střídání brankářů však nebyl ten správný recept a během pár minut Chrásta hodně lacině prostřelil Novák, 1:5. Brno na konci třetiny vykřesalo ještě jiskřičku naděje, zbytečná ztráta ve středu hřiště znamenala snížení z hole Houbala na 2:5.

I poslední část byla ze začátku v režii Brna, to Českou Lípu opět v úvodu zavřelo ve vlastním obraném pásmu a po pár minutách se mohlo radovat z dalšího snížení, tečovaná střela od Marka zapadla až za Knola a Hattrick začal cítit šanci na zvrat utkání. České Lípě nakonec pomohl Fekl, ten se vyfauloval na Slaném a právě čerstvý českolipský zastupitel vzal v poslední vteřině přesilové hry na sebe zodpovědnost a z dálky prostřelil Chrásta, 3:6. Definitivní uklidnění svěřenců Jiřího Stožického přišlo z hole nové posily týmu, Jan Baudyš se prosadil z individuální akce ze středu hřiště a i díky němu mohla Česká Lípa dohrát poslední desetiminutovku v relativním klidu. Ten narušil jen Habr, když se dvě minuty před koncem krásně vytočil z rohu a krásnou ranou pod břevno nedal Knolovi žádnou šanci, 4:7.

Česká Lípa tak získala na hřišti letošního finalisty první ligy důležité tři body, které zajistily FBC posun na první příčku ligy. Již další sobotu se doma utká s Pelhřimovem, který si v uplynulém kole poradil s Ústím nad Labem.

branky (asistence): 22:07 Milan Veselý (Radek Felkl), 37:19 Roman Houbal (Zdeněk Habr), 42:53 Jakub Marek (Jan Vojtíšek), 57:51 Zdeněk Habr (Roman Houbal) - 02:51 Tomáš Podrabský (Jakub Jirsa), 04:40 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 31:29 Štěpán Motejzík (Jan Merlíček), 32:55 Jakub Karel, 36:27 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 45:12 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 49:44 Jan Baudisch