Florbalisté přejeli v honbě za prvním místem Pelhřimov

Zajímavou zápletku v konečném postavení v tabulce první ligy mužů mohlo přinést ještě poslední kolo. Důležitou roli v tom hráli českolipští florbalisté, kteří drželi všechny trumfy, které potřebuje vítěz základní části. Roli favorita v Pelhřimově naplnili beze zbytku, po roce obhájili první místo po základní části, a získali tak i právo první volby ve výběru soupeře pro čtvrtfinále play-off. FBC nakonec respektovalo postavení v tabulce a ukázalo na osmý Hattrick Brno.

Spartak Pelhřimov - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 2:11 (0:1, 1:4, 1:6)

Česká Lípa má s Pelhřimovem skvělou bilanci, šest zápasů, šest výher a k naplnění cíle bylo potřeba tuto sérii rozšířit. Na menším hřišti se Pelhřimovští cítí mnohem lépe než ve venkovních zápasech a i výsledky jim dávají na pravdu.

První třetina byla z obou stran oťukávací a vypíchnout se tak dá v podstatě jen moment Radovana Vnuka, který si pohrál v desáté minutě s celou obranou a poprvé překonal Venkrbce, 0:1. V úvodní části musel vytáhnout několik výborných zákroků Ondřej Knol, jemuž tým svým mdlým nasazením rozhodně nepomáhal.

Důraz a aktivita se změnila až vstupem do druhé části, FBC přestalo ztrácet míčky a začalo mnohem více tlačit na rozehrávku Spartaku. Ten ještě stačil srovnat individuální akcí Charouzka, který se vytočil z rohu a z blízkosti překonal Knola, ale poté se ke slovu dostala ofenzivní síla České Lípy. Nejprve Novák zužitkoval pas Slaného a bekhendem zasunul do branky, o minutu později dostal míček zásluhou šťastné teče do branky Jeřábek a o chvilku déle se krásně v brankovišti zorientoval Jirsa a předložil zcela volnému Mlejnkovi, 1:4. Na konci druhé třetiny se ještě prosadil po hrubce domácího obránce podruhé Novák a Českolipští si do šatny nesli čtyřbrankový náskok.

Poslední třetina byla tak trochu z povinnosti, úzká soupiska Spartaku tušila, že již nenajde síly na zvrat utkání a Česká Lípa postupně navyšovala skóre. V úvodu zkompletoval hattrick Novák, když vystihl špatnou rozehru z rohu hřiště a sám proti Venkrbcovi se nemýlil, 1:6. V polovině třetiny přišla i první přesilovka, Slaný si s ničím nelámal hlavu, nastřelil míček na brankáře a Vnuk ho na dlouhou ruku doklepl do prázdné, 1:7. Osmou branku přidal Jeřábek, Matějíček vybojoval míček u mantinelu a pro Jeřábka byla cesta do branky zcela volná, 1:8. Devátou branku si premiérově připsal Hřebřina, ten ukázal správný výběr místa a jednoduše usměrnil střílenou přihrávku Slaného do prázdné branky. Když nepopulární desítku trefil kapitán Mlejnek přišel čas i pro Pelhřimov. Poduška výjezdem překonal Ponomareva, který v polovině utkání nahradil Knola v brance Brzd. Poslední slovo však měla opět Česká Lípa, závěrečnou přesilovku čtyři vteřiny před koncem proměnil po pasu Jirsy Vnuk a FBC se mohlo radovat z vysoké výhry 11:2.

branky (asistence): 27:25 Marek Švrkala (Luděk Charouzek), 56:50 Petr Poduška (Luděk Charouzek) - 09:05 Radovan Vnuk, 31:25 Jakub Novák (Štěpán Slaný), 32:23 Martin Jeřábek (Jan Baudisch), 33:40 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa), 39:03 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 42:14 Jakub Novák, 49:22 Radovan Vnuk (Štěpán Slaný), 49:39 Martin Jeřábek (Radek Matějíček), 55:05 Jan Hřebřina (Štěpán Slaný), 55:21 Lukáš Mlejnek (Daniel Kroupa), 59:56 Radovan Vnuk (Jakub Jirsa)

Po skončení sobotního kola si první tři týmy po základní části vybíraly své soupeře do play-off, Česká Lípa narazí na již zmiňované Brno. Druhý Litvínov volil daleký Rožnov pod Radhoštěm, Znojmo pak ukázalo na Kladno a na čtvrtý Start zbylo nevyzpytatelné Ústí nad Labem. FBC zahajuje sérii domácími zápasy, v sobotu se utká ve sportovní hale s Hattrickem od 19:00 a v neděli pak od 16:00.