Florbalisté mají opět velké cíle a těší se na novou halu

Verze pro tisk |

Florbalisty České Lípy čeká přelomová sezóna, po 13 letech se dočkají premiérové sezóny v domácím prostředí nové sportovní haly. Hala bude slavnostně otevřena na konci října velmi stylově – v předehrávaném derby se potkají juniorské celky FBC Česká Lípa a Billy Boy Mladá Boleslav, tedy týmy, které si v loňské sezóně vybojovaly postup od juniorské extraligy.

Extraliga juniorů, nominace do juniorské reprezentace, další rozšíření klubu a nová hala, to jsou ve zkratce novinky z klubu FBC Česká Lípa.

Právě juniorský tým bude velkým lákadlem pro domácí fanoušky v České Lípě. Do týmu přišlo několik nových tváří z Ústí nad Labem – hráči USK Martin Pražan, Viktor Kopecký a Jan Filipec budou patřit k velkým tahounům juniorského celku. Junioři se v nejvyšší soutěži mohou těšit na zvučná jména v podobě Tatranu Střešovice či SSK Vítkovice. „V loňském roce jsme splnili jasný cíl – postup do nejvyšší soutěže, věřím, že v extralize nebudeme hrát druhé housle, tým máme velmi dobrý, jediný problém vidím v šířce kádru, bohužel jsme malé město a je těžké zde vytvořit konkurenci 20 kvalitních hráčů.“ sděluje hlavní trenér FBC Štěpán Slaný.

To že práce s mládeží se dlouhodobě vyplácí je nejen vizitka nejvyšší soutěže, ale i čerstvých pozvánek od juniorského reprezentačního trenéra, který nominoval do širšího kádru hned pětici českolipských hráčů – Ondřej Mach, Dominik Jansa, Martin Pražan, Viktor Kopecký a Jan Filipec. „Pozvánka do reprezentace je jedním ze sportovních vrcholů každého hráče, jako trenér z toho mám velkou radost a věřím, že to bude velká motivace nejen pro nominované kluky, ale celkově pro všechny hráče v FBC. Jsem rád, že jsme ukázali, že ve městě jako je Česká Lípa se dá dělat kvalitní sport a dokážeme konkurovat velkým městům“ neskrývá radost Štěpán Slaný.

Dalším želízkem v ohni bude jistě „A“ tým, který se zatím marně snaží dostat přes nástrahy barážového systému ve druhé lize. Čtyři roky skončil vždy těsně pod vrcholem a jiné cíle než postup tak v elitním týmu nemohou být. Do týmu se vrací po dlouhé době Filip Hanžl, který léta hrál v extraligovém Liberci, dva roky však bojoval se zraněním kolene. Jako hráč také jistě pomůže českolipská legenda Štěpán Motejzík, který skončil v Mladé Boleslavi na postu hráče a převzal trenérské desky, píšťalku a vytvořil nové trenérské duo s dalším Českolipanem Jiřím Stožickým. „Věřím, že jak Filip, tak Štěpán budou jazýčkem na vahách, mají mnoho zkušeností a ty jsou v bojích o postup klíčové. Štěpán to bude mít hodně nabité, ale na klíčové zápasy si jistě čas najde," hodnotí českolipský trenér. V letošní sezóně tak dojde k zajímavému úkazu, kdy Motejzík a Stožický bude trénovat „A“ tým Mladé Boleslavi a tedy i Štěpána Slaného, který jim to „oplatí“ v České Lípě. Další novou tváří bude posila v brankoviště Daniel Mayer, který se stěhuje za florbalem z Plzně.

FBC v letošním roce navýšilo mládežnickou strukturu, klub přihlásil 19 týmů do struktury ČFBU a stal se třetím největším klubem v České republice. „V současné době je to asi náš strop, nyní se budeme velmi tvrdě zaměřovat na kvalitu týmů a jejich konkurenceschopnost s ostatními týmy, plánujeme také další zlepšení administrativní složky a díky nové hale chceme také trochu více zabrat v medializaci celého florbalu“ ozývá se z FBC, které jako každý rok vyhlašuje nábory na začátku sezóny.

Nahoru

Komentáře

Re: Florbalisté mají opět velké cíle a těší se na novou halu

Těší se i diváci!

Nahoru