Florbalisté Č. Lípy si zkomplikovali cestu za postupem

Českolipští florbalisté na víkend vyjížděli k zápasům proti dvojici týmů z Ústí nad Labem. Jak už to tak ve sportu bývá, čas od času přijde porážka, která zanechá jisté pochyby, tentokrát se jí florbalisté dočkali.

Českolipští prohráli poprvé po sérii čtrnácti vítězných utkání. V městské sportovní hale v Krupce se museli sklonit silnějšímu týmu FbC Ústí nad Labem. Na druhou stranu si však spravili chuť a v neděli již opět vyválčili výhru nad týmem USK Slávie Ústí nad Labem.

FbC Ústí nad Labem - FBC Spilka & Horák Česká Lípa 7:3 (0:2, 3:0, 4:1)

Krupka – Českolipské florbalisty čekal v sobotu navečer zápas s ústeckým týmem, který se konal trochu nezvykle v Krupce. Českolipští do Krupky cestovali „pouze“ s devíti hráči do pole, jelikož tento víkend paralelně hráli soutěž také junioři. Nicméně se hosté nezalekli a soupeře od začátku zápasu dostávali do presu. Hned první střelu Č. Lípy proměnil Jeřábek, když po Karlově přihrávce křižoval pouze ústeckého obránce, zvolená střela zapadla až za záda domácího gólmana. O pár vteřin později mohl skórovat také Bezouška, jenže jeho střela orazítkovala jen břevno. Poněkud nevídaná a hlavně nešťastná situace se odehrála v 17. minutě, kdy musel bránu českolipského týmu opustit Ivan Ponomarev, pro kterého to byl třetí zápas v barvách Č. Lípy po přestupu z extraligové Mladé Boleslavi. Půl minuty před koncem ještě stihl svou typickou střelou z dálky navýšit vedení Tichý.

Ve druhé třetině se poněkud začalo měnit tempo hry. Ústečtí začínali mít převahu na hřišti a častěji ohrožovali branku soupeře. Ve 24. minutě snížil na 2:1 pro hosty Kreník, když v přečíslení volil střelu místo nahrávky na volného spoluhráče. Českolipským se nabídlo několik šancí, jenže končily vždy nešťastně mimo branku. Ve 36. minutě tak přišlo ke slovu znovu Ústí, na 2:2 srovnával Glatz. Následovala přesilová hra domácího týmu, kterou hosté přečkali, jenže vyloučený Mlejnek sotva stihl vstoupit do hřiště, když ze standardní situace pálil Nergl a bylo z toho vedení pro domácí.

Třetí třetinu začali opět lépe domácí, kteří dokázali proměnit vytvořené šance na rozdíl od Č. Lípy. Na 4:2 pro Ústí zvyšoval Stummer. Ačkoliv se Českolipští dravě hnali do útoku, nedařilo se jim v koncovce. Dopláceli na nepřesné přihrávky a na milimetry, které často chyběly při zakončení. Zkrátka se museli poklonit ústeckému týmu a skousnout prohru. Tři minuty před koncem stihl poslední gól za hosty přidat Mlejnek, jenže za stavu 7:3 se již nedalo mnoho dělat, domácí si konec zápasu pohlídali.

„Soupeř byl jednoznačně lepší, výhru si zasloužil. Nebojovali jsme a nehráli naši hru. S takovým výkonem se nedá vyhrát,“ komentoval utkání hráč Č. Lípy Jakub Jirsa.

Branky (asistence):
03:31 Jeřábek (Karel), 19:27 Tichý, 57:00 Mlejnek (Vnuk)

Sestava:
Ponomarev (17. Mayer) – Tichý, Mlejnek, Vnuk – Jirsa, Bezouška, Jeřábek, Marhan, Karel, Smolnický.

Diváci: 33
Střely: 45:59

USK Slávie Ústí nad Labem - FBC Spilka & Horák Česká Lípa 4:7 (2:2, 0:3, 2:2)

Ústí nad Labem – Nedělní utkání mohlo rozhodnout o tom, zda se tým z Ústí vrátí do bojů o čelo tabulky, bohužel se tak nestalo. Českolipští odčinili zaváhání ze soboty a došli si pro patnáctou výhru v sezóně. Opět poněkud „prořídlá“ sestava týmu z Č. Lípy začala utkání aktivněji. Jirsa mohl navíc otevřít skóre utkání, jenže neproměnil nařízené trestné střílení. Hosté si tak museli počkat až do 11. minuty, kdy skóroval Marhan. Jenže radost netrvala ani tři minuty, za domácí se po Gembecově nahrávce trefil ex-českolipský Procházka.

Českolipští drželi soupeře dlouho na jejich polovině, do útoku je jen tak nepouštěli. Z toho těžil v 18. minutě opět Marhan, když dobře umístěnou střelou překonal ústeckého brankáře. Branková radost ovšem trvala ještě kratší čas, než ta předešlá, přesněji řečeno to byly pouhé tři vteřiny. Z vyhraného buly poslal na hostujícího brankáře nepříjemnou střelu Major a bylo to opět nerozhodně.

Ve druhé třetině předvedl dvě po sobě jdoucí dalekonosné střely kapitán Mlejnek, a tak hosté během třiceti vteřin vedli hned o dvě branky. Snížit mohl v polovině zápasu podruhé Procházka, jenže jeho střela skončila na tyči. Na druhé straně se však nemýlil Karel, který z pravé strany výstavní střelou překonal ústeckého brankáře. Najednou z toho bylo tříbrankové vedení a zdálo se, že ústecký odpor je nadobro zlomen.

Ústí však k zápasu ještě mělo hodně co říct, v úvodu třetí třetiny opět zatrnulo Českolipským, když během sedmi vteřin snížili domácí na rozdíl jedné branky. Nejprve se do prázdné brány trefil Brom a po něm využil chyby v obraně hostů Smištík. Českolipští se však nevzdali a soupeře tlačili i nadále. Hra se poněkud přiostřila a to na obou stranách. Na řadu přišlo navíc další trestné střílení, ke kterému se postavil Motejzík a chladnokrevně proměnil. Tým USK se od 57. minuty ještě snažil hru korigovat s odvolaným brankářem, jenže se jim nepodařilo vstřelit branku. Sedmnáct vteřin před koncem tak pečetil na 7:4 pro Č. Lípu do prázdné branky Bezouška.

„Díky neproměňování šancí byl zápas vyrovnaný, jsem rád, že jsme odčinili včerejší prohru. Šest zápasů před koncem máme na druhý tým v tabulce náskok osm bodů, věřím, že si to již pohlídáme,“ řekl po utkání trenér Č. Lípy Štěpán Slaný.

11:31 Marhan (Mayer), 18:06 Marhan (Motejzík), 28:27 Mlejnek (Motejzík), 28:58 Mlejnek (Marhan), 37:53 Karel (Vnuk), 45:53 Motejzík, 59:43 Bezouška (Motejzík)