Florbal slaví dvacet let, oslavy budou probíhat po celou sobotu

Verze pro tisk |

Českolipský florbal zažívá své dvacetileté výročí. Za tu dobu už zanechal v republice více než velký ohlas. Mužský A tým se prokousal do nejvyšší české soutěže, kterou při svém dvacetiletém výročí dokázal uhájit, vychoval několik reprezentantů či superligových florbalistů. Naplnil také kompletně strukturu mládeže a přispívá k pohybovému vývoji dětí na Českolipsku. Oslavy budou probíhat po celý den v sobotu 12. května v blízkosti Zimního stadionu v České Lípě.

Teď přichází na řadu velké oslavy dvaceti let od založení klubu. Možná bychom přesněji měli říci, dvacet let od založení dvou klubů – Líný F.Š.I. a Radiáci. Oba bok po boku bojovaly v páté lize, zatímco pak Líný F.Š.I. stoupaly hierarchií směrem výš až do třetí ligy, Radiáci už hráli spíše pro radost. V roce 2005 se pak oba týmy spojily v jeden velký subjekt FBC Česká Lípa.

Tým se posléze zabydlel ve třetí nejvyšší soutěži, odkud podnikal zpočátku neúspěšné pokusy o průnik do vyšší ligy. Blízko byl v roce 2009, kdy mu ale stopku v baráži vystavily výběry Kozla Počenice a Žďáru nad Sázavou. O dva roky později slavil klub první velký úspěch, když se juniorský tým prokousal až mezi tuzemskou elitu, kde ovšem po smolném play-out nakonec vydržel jen jedinou sezonu.

O rok později se pak povedlo v nové českolipské sportovní hale prorazit do vyšší soutěže i mužskému A týmu. Svěřenci trenéra Jiřího Stožického tehdy porazili Králův Dvůr 2:0 na zápasy a postoupili do první ligy. Zde několikrát neúspěšně bojovali v play-off o průnik do Superligy, přičemž hned ve dvou případech nezvládli poslední pátý zápas semifinále na vlastní palubovce. Dočkali se až v sezoně 2016/2017, kdy po vyřazení se Znojmem v play-off zvládli souboj s Kladnem a v premiérovém superligovém ročníku pak vybojovali konečné 10. místo.

Program velkolepých oslav začne v sobotu 12. května od 11:00. Na své si přijdou všechny věkové kategorie. Pro nejmenší jsou připraveny atrakce jako skákací hrad, malování na obličej či dětská diskotéka. Florbalové nadšence pro změnu upoutá možnost vyzkoušet si své dovednosti během slalomu s florbalovou holí či střelbě na přesnost nebo tvrdost. K nahlédnutí pak budou také historické dresy klubu.

V případě pěkného počasí se celá akce bude odehrávat na parkovišti mezi Sportareálem Česká Lípa a OSBD. Po celý den nebude chybět reprodukovaná hudba a občerstvení pro všechny věkové skupiny. Za deštivé oblohy by se dění přesunulo z velké části na Zimní stadion, předpověď je však zatím na sobotní den relativně příznivá.

Vrcholem celých oslav pak bude uvedení několika členů FBC do klubové síně slávy. Chybět nebude ani retrozápas legend dvou zakládajících týmů – Líných F.Š.Í. A Radiáků. O kulturní vystoupení se pak postará KOKO Comedy, českolipský rodák Pavel Callta nebo David Stypka. Desátý tým uplynulého ročníku Superligy pak bude přítomný všem zájemcům na autogramiádě.

Souběžně s oslavami dvaceti let budou probíhat také Florbalové války, což je tradiční turnaj, jehož se účastní pravidelně čtyři kluby s několika týmy napříč všemi kategoriemi, kterých je tentokrát nahlášeno dohromady 65. Florbalové války zažijí svůj třetí ročník.

Program oslav dvaceti let florbalu v České Lípě:

Atrakce po celý den:
mládežnický turnaj ve florbale
florbalové městečko
venkovní florbalové kurty
občerstevní
skákací hrad a další atrakce
fotokoutek
malování na obličej
florbalový fanshop

Časový harmonogram oslav
14:00 výtvarné dílny VČAS
14:00 workshop Farní charity
15:00 florbalové utkání handicapovaných
16:00 babyflorbal
17:00 diskotéka pro děti
18:00 VIP zápas
18:45 retroderby legend
19:00 autogramiáda hráčů "A" týmu
19:30 KOKO Comedy
20:00 Pavel CALLTA
21:30 David Stypka & Bandjeez
22:30 florbalový retro DJ
 

Nahoru