FBC zpět na prvním místě

Česká Lípa se po jednadvacátém kole vrátila zpátky do čela, a to nejen díky domácí výhře nad Brnem 8:2, ale především také díky Litvínovu, který ve šlágru kola porazil Znojmo až v prodloužení. Žlutočerný Bivoj tak bral jen bod a s Českou Lípou má bodů stejně (44), BRZDY však mají lepší vzájemný zápas, a pokud v příštím kole na půdě Pelhřimova vyhrají, mají výhru základní části jistou.

FBC BRDZY CZ Česká Lípa ─ FBŠ Hattrick Brno 8:2 (3:0, 2:0, 3:2)

Česká Lípa mohla jít do vedení už po minutě hry, Mlejnek ale odkrytou branku z pravé strany netrefil. Na to odpovídalo také Brno, ale gólman Ivan Ponomarev chytal výtečně. Domácí měli ze hry mírně navrch, pak ale zahrozilo Brno. Po bleskurychlé akci napálil jeden z Brněnských ze středu hřiště levou tyč českolipské branky, ale Brno si na první gól muselo v zápase ještě počkat. První závratnější moment v zápase přišel v průběhu patnácté minuty, kdy byl vyloučen hráč Brna Tomáš Kozlík za sekání. Podařilo se, domácí využili přesilovku, když Slaný poslal míček na pravé křídlo, kde stál Štěpán Motejzík, jenž následně pohotově poslal míček k bližší tyči, kam se už Kotula nestihl přesunout. A kolotoč pokračoval, přesně za minutu padly ještě dvě branky. Nejprve skóroval Milan Tichý, který zcela osamocený na levé straně poslal míček tvrdou ranou do sítě. A o chvíli později se z levé strany prosadil Jakub Jirsa, který ukončil gólový účet první třetiny. Devět vteřin před koncem první třetiny vyběhl Ponomarev z brankoviště, ale naneštěstí pro Českou Lípu zahrál rukou. Nájezd prováděl Jan Vojtíšek, proti kterému se do branky postavil Lukáš Chyna. Mladý českolipský gólman ale uspěl a brněnského hráče vychytal.

A protože Brno nájezd neproměnilo, šlo do druhé třetiny v přesilovce. Domácí začali druhou třetinu parádně a soupeře k ničemu nepouštěli, navíc se České Lípě po celou dobu druhé periody dařilo odvracet protiútoky i střely tak, že Ponomarev zasahovat téměř nemusel. Česká Lípa měla navrch, ale nepodařilo se jí proměnit několik šancí. Až pak vedení navýšil Radek Bezouška, o dvě minuty završil gólově svou individuální akci Dominik Jansa. Do konce druhé třetiny si ještě stihl Ponomarev připsat několik zákroků.

Tempo hry značně gradovalo, po chybě hostů se míčku ujal Jirsa a předložil jej před odkrytou branku Lukáši Mlejnkovi, který vstřelil šestý gól domácích. O chvíli později skóroval také Martin Jeřábek, a sice po nahrávce Radka Matějíčka zpoza branky. Šest minut před koncem třetí třetiny se prosadil také Radovan Vnuk. Pak se hra ale začala vyrovnávat a Brno se dočkalo gólové odpovědi, Zdeněk Habr převzal dlouhý pas a z levé strany překonal Ponomareva. O tři minuty později, poté co Jeřábek zahodil obrovskou šanci, znovu skóroval Habr, který stanovil konečné skóre 8:2.

Česká Lípa bude příští víkend hájit vedoucí pozici v Pelhřimově. Pakliže se Severočechům podaří vyhrát, už je nic o první místo v tabulce nepřipraví.

Branky: 16. Štěpán Motejzík, 17. Milan Tichý, 17. Jakub Jirsa, 33. Radek Bezouška, 35. Dominik Jansa, 47. Lukáš Mlejnek, 47. Martin Jeřábek, 53. Radovan Vnuk - 55. Zdeněk Habr, 58. Zdeněk Habr

Vyloučení: 15. Tomáš Kozlík, 20. Ivan Ponomarev
Zásahy brankářů: 30 – 22.
Vyloučení: 1 – 1.
Diváci: 227.

Sestava České Lípy: Ponomarev (Chyna) ─ Bezouška, Vnuk, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek (C), Novák, Podrabský, Tichý, Karel, Jansa, Pastor, Hřebřina, Matějíček, Jirsa, Slaný, Baudisch, Kroupa.