FBC veze z Brna postup do semifinále

V nejkratším možném čase ukončilo FBC čtvrtfinálovou sérii s Hattrickem Brno a může se začít připravovat na semifinále, které začne jako nejlépe postavený tým po základní části doma. Soupeře si však vybere až po skončení všech sérií.

Hattrick Brno - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 3:7 (0:2, 3:3, 0:2)

Do třetího utkání vstoupila lépe Česká Lípa, ta mohla hrát celé utkání v takřka domácím prostředí, do Brna totiž přicestovalo sedmdesát fanoušků, kteří své Brzdy hnali k potvrzení matchballu. Již ve druhé minutě se FBC dostalo do vedení v přesilové hře, tradiční spolupráci zakončil po náhře Tichého Slaný, 0:1. Hodně nepřesná hra obou týmů dlouho nepřinášela žádné vyložené šance a všechny zárodky zajímavých akcí skončily většinou na mizerném zpracování. Změnu skóre přinesl až konec třetiny, Kotula nejprve zlikvidoval střelu Tichého a Nováka, ale na následnou dorážku Vnuka již nestačil, 0:2. Česká Lípa si do druhé části odnesla příjemný náskok dvou branek.

Prostřední část byla ovlivněna mnoha vyloučeními, jako první se musel jít zchladit na trestnou Kroupa, který po úderu loktem vyfasoval “bůra”, toho brzy doplnil i Karel za nedovolenou vzdálenost a Lípa šla do třech, to po dvaceti vteřinách využil Vojtíšek, který nachytal obranu na první tyči, 1:2. V pokračující přesilovce pak Houšť srovnal, jeho táhlý výjezd nedokázala obrana České Lípy zastavit, 2:2. Odpověď FBC však byla blesková, v tomtéž oslabení utekl Podrabský a Novák a druhý jmenovaný uklízel do prázdné branky, 2:3. Ještě než se Kroupa dostal na hřiště, napodobil ho na druhé straně Mati, ten si počíhal na Mlejnka a za ostrý zákrok si musel odpykat také pětiminutové vyloučení. Po dvou minutách FBC dokonale rozebralo oslabení Brna a Vnuk po nabídce Motejzíka zakončoval do prázdné branky, 2:4. Když už se zdálo, že Lípa má utkání jasně pod kontrolou, přišel rychlý brejk Macálky, který z úhlu prostřelil Ponomareva nad rameno, 3:4. Uklidnění přinesla až poslední minuta, Mlejnek ustál několik soubojů u mantinelu, posunul na Jirsu, který předložil do brankoviště zcela volnému Podrabskému, 3:5.

Ve třetí třetině již Lípa ukazovala, jak by se mělo dohrávat utkání, trpělivé držení míčku a čekání na šanci ukrajovala na časomíře čím dál více času. Během třetiny se domácí dostali do několika zajímavých možností, ale Českou Lípu vždy podržel bez problémů Ponomarev. Půda pod nohama se definitivně Hattricku začala ztrácet pět minut před koncem, to Podrábskému namazal vlastní obránce a z otočky trefil tříbrankové vedení! Brno ještě zkusilo štěstí v power play, ale nakonec udeřilo na druhé straně, Jirsa zavezl míček do útočného pásma a Mlejnek moc práce s odkrytou brankou neměl, 3:7.

Česká Lípa si tak po roce zopakuje semifinálovou sérii, díky postavení v tabulce bude první dva duely začínat následující víkend v domácím prostředí. Svého soupeře si bude volit ve středu a jistě to bude jeden tým ze zatím probíhajících sérií - Znojmo/Kladno a Start98/Ústí nad Labem.

branky (asistence): 24:37 Jan Vojtíšek (Roman Houbal), 26:07 Martin Houšť (Roman Houbal), 30:32 Lukáš Macálka - 01:56 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 18:17 Radovan Vnuk (Jakub Novák), 26:23 Jakub Novák (Tomáš Podrabský), 28:53 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík), 39:27 Tomáš Podrabský (Jakub Jirsa), 55:59 Tomáš Podrabský, 58:22 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa)