FBC skolilo Bivoje čtrnácti brankami

V předehrávce dvanáctého kola druhé nejvyšší tuzemské soutěže se na své palubovce představila Česká Lípa, která do druhé poloviny základní části této soutěže vstoupila tím nelepším možným způsobem. Po dvou prohrách v řadě, které byly vůbec prvním klopýtnutím v této sezoně, svou reputaci severočeský tým znovu napravil, neboť porazil Litvínov 14:6. Hattrick oslavili Martin Jeřábek i nejlepší hráč utkání Jakub Novák.

Po tříminutovém oťukávání to přišlo. Úvodní branku zápasu zaznamenal Martin Jeřábek a rozjel nezastavitelný kolotoč. Ještě než se však diváci znovu dočkali změny skóre, dával o sobě vědět Ivan Ponomarev, který předváděl parádní zákroky. Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe domácím, kteří se po osmi minutách hry radovali z druhého gólu. Zanedlouho měl Litvínov štěstí, že střela Jakuba Nováka trefila pouze tyč, avšak modrobílý tým určitě smutnit nemusel. Hostující Kropáček se ve dvanácté minutě propracoval k zakončení, jeho střela ale neletěla mezi tři tyče. Ještě v téže minutě se do brejku dostali domácí, po nahrávce Tichého skóroval Vnuk. Přesilovou hru, kterou měla Česká Lípa, dokázal využít Slaný po osmnácti vteřinách, čímž upravil na 4:0. Úder byl ale oplacen. Mlejnek byl vyloučen za sekání a Litvínovští toho s chutí využili, protože svou přesilovku přetavili ve snižující gól po šesti vteřinách. Českolipští florbalisté si nadále vytvářeli velké šance a přehrávali svého soupeře, který ale v osmnácté minutě trefil horní tyč. A znovu se potvrdilo pořekadlo: „Nedáš – dostaneš!‘‘ Martin Jeřábek totiž upravil na 5:1, což byl konečný stav po první třetině.

Česká Lípa bravurně načala i druhou třetinu, po necelé minutě hry se totiž po úchvatné akci prosadil Jakub Novák. Po dvou minutách znovu rozjásal necelé tři stovky diváků Milan Tichý a na straně Litvínova došlo k výměně gólmanů, jenže ani Martin Hruška žlutočerným bojovníkům příliš nepomohl. Radovan Vnuk měl hned dvě šance, ani jedné však nevyužil a následovalo potrestání Tomáše Skalitze, který snížil na 7:2. Záhy došlo k vyloučení Daniela Kroupy za blokování hole, a přestože své oslabení domácí ustáli, zanedlouho inkasovali hned dvakrát. Na to sice odpověděl Jakub Novák, který završil svou individuální akci, jenže poslední slovo ve druhé třetině měli stejně hosté, kteří stanovili výsledek 8:5 po druhé třetině.

Očekával se dramatický vývoj poslední hrací části, což sice potvrdila další branka Litvínova na 8:6, jenže pak se rozjel nezastavitelný brankostroj České Lípy. Nejprve pojistil vedení Bezouška, následně završil hattrick Novák a přesně minutu po něm se krásně trefil Milan Tichý po rychlé akci. Jirsa využil přesilovku a po devíti vteřinách se radoval i Štěpán Slaný. Vedení 13:6 přineslo na hole domácích klid, Litvínov ale nesložil zbraně a snažil se nepříznivý výsledek zvrátit. Hosté sice trefili tyč, posléze byl však vyloučen Lukáš Černý za hrubost a s míčkem znovu operovali domácí, kteří si ale během přesilovky nevytvořili žádnou závratnější šanci. Minutu a čtyři vteřiny před koncem završil hattrick také Martin Jeřábek, který jen upravil konečné skóre na 14:6.

branky (asistence): 03:28 Martin Jeřábek (Radovan Vnuk), 08:18 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa), 11:49 Radovan Vnuk (Milan Tichý), 13:16 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 17:57 Martin Jeřábek (Jakub Novák), 20:56 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 21:41 Milan Tichý (Jakub Novák), 34:47 Jakub Novák, 47:32 Radek Bezouška (Jakub Jirsa), 48:05 Jakub Novák (Radovan Vnuk), 49:05 Milan Tichý (Jakub Novák), 50:49 Jakub Jirsa (Štěpán Motejzík), 50:58 Štěpán Slaný (Martin Jeřábek), 58:56 Martin Jeřábek (Daniel Kroupa) - 14:22 Ondřej Kašpárek (Daniel Hulič), 25:33 Tomáš Skalitz (Jan Werner), 29:22 Viktor Hocelík, 30:59 Jan Werner (Jaroslav Kropáček), 36:23 Petr Řeháček (Viktor Hocelík), 44:41 Michal Plomer (Petr Chládek)