FBC si hladce poradilo s Turnovem

Elitní tým FBC S&H Česká Lípa vstoupil do sezóny na půdě nováčka v Turnově. Velmi dobře připravený tým táhne již několik let kapitán Brož, který několik let nastupoval v extraligovém Liberci. Hlavní opora však nastoupila v brance. Ještě loni liberecká jednička, Vít Vaníček ,v brance čaroval a postaral se o napínavý průběh první poloviny zápasu.

FBC S&H Česká Lípa – TJ Turnov 8:2 (2:1,2:1,4:0)

Od začátku bylo jasné, že S&H bude v zápase dominovat, celé utkání se hrálo pod českolipskou režií, FBC drželo míček na holích a trpělivě čekalo na své šance. Jako blesk z čistého nebe proto přišla skrytá střela Jeníka z půlky hřiště, která si našla cestu až za záda překvapeného Krčála. Českou Lípu však rychlá branka nezastavila, především první útočná formace Jeřábek, Švorc a Procházka, páchala mnoho škod v okolí turnovského brankoviště, v půlce první třetiny se po rychlé kombinaci prosadil do prázdné branky Švorc a bylo srovnáno. Několik minut poté zaúřadovala první řada znovu, rychlá kombinace a opět z brankoviště se prosazující Švorc – 2:1. Další šance v první třetině zneškodnil výborně chytající Vaníček a postaral se tak o hubený náskok České Lípy. Druhá třetina nabídla stejný obraz jako ta první, výborný brankář na hostující straně a stejné třetinové skóre jako v první periodě. Nejprve ukázal sílu opět první útok v podání Jeřábka, který se dvakrát prosadil na hranici turnovského brankoviště a poté si našel cestu do branky i zbloudilý turnovský backhand na první tyč českolipské branky – 4:2. Třetí třetina už byla v jasné režii České Lípy, čtyřmi góly ukázala sílu favorita druhé ligy. Nejprve po nahrávce Žáka prostřelil Vaníčka Gwuźdź a poté zkompletoval hattrick Jeřábek. Na konci zápasu se ještě prosadil první brankou v „A“ týmu benjamínek týmu Merlíček a poté i nová posila Žák, který stanovil konečné skóre zápasu na 8:2.

Branky: 3xJeřábek (2xŠvorc), 2xŠvorc (2xProcházka), Gwuźdź (Žák), Merlíček (Marhan), Žák (Gwuźdź)

Sestava: Krčál, Knol – Tichý, Vnuk, Mlejnek (c), Rozman – Švorc, Jeřábek, Procházka, Marhan, Novák, Merlíček, Jirsa, Gwuźdź, Žák.

trenéři: Štěpán Slaný a Jiří Stožický

hodnocení trenéra:

„Z prvního zápasu v nové sezóně jsme měli trochu obavy, nevěděli jsme, jak bude fungovat nový tým. Zápas ukázal, že umíme být silní na míčku, jen se musíme vyvarovat zbytečných ztrát při naší rozehře. Síla České Lípy se ukázala ve vyrovnaném a početném týmu, dnes chyběli v sestavě ještě Bezouška, Nágr, Tregner a Karel, několik nadějných hráčů ještě dnes nastoupilo za naší rezervu."