FBC S&H Česká Lípa s Kadaní nezaváhala

FBC čekal první domácí zápas v této sezóně s nevyzpytatelnou Kadaní. Exligový soupeř hraje v druhé lize velmi významnou roli hlavně díky tomu, že je schopen vzít body nejsilnějším celkům, ale i s těmi slabšími body občas nečekaně ztratit.

FBC S&H Česká Lípa – FBC DDM Kadaň 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)

Ve skvělé atmosféře vstoupili do zápasu lépe Českolipští, po celou dobu zápasu tahali za ten delší konec provazu, což se do brankové podoby podařilo přetavit až v konci první třetiny zásluhou dorážejícího Nováka. Kadaň si však připravila rychlou odpověď pomocí dalekonosné střely nad nohou českolipského Knola. Pak se po skrumáži v soupeřově brankovišti nejlépe zorientoval Merlíček a z blízka trefil přesně. Aktivnější Lípa trestala ještě jednou, zatažení kadaňské formace využil z půlky kapitán Mlejnek, který vymetl pavoučky v soupeřově brance – 3:1.

Ve druhé třetině se hrál o něco vyrovnanější florbal především díky zhoršenému výkonu České Lípy a také častým přerušením díky tvrdě hrající Kadani. Její branka však byla i tak v ohrožení, nejprve si driblér Merlíček vyjel až před branku, kde nadvakrát zakončil svůj střelecký pokus, a poté Procházka potrestal vyloučení z volného úderu a zvýšil již na 4:1. Právě posledního střelce složila Kadaň trochu nevybíravým způsobem u mantinelu, následovali dvouminutové vyloučení, které kadaňský borec rychle přetavil do pětiminutového a červenou kartou, když ještě dohrál Procházku kolenem. Pěti minutová přesilovka však přinesla více trápení než užitku a ubráněná přesilovka dostala soupeře trochu do tempa. Slabší chvilky si pak vybrali i hráči S&H, Milan Tichý zbytečně předržel míček, o který ho obral soupeř a blafákem zakončil do prázdné branky. Na druhé straně ale rychle zaúřadovala dvojice Procházka-Jeřábek, prvně jmenovaný našel střelce před prázdnou brankou a tím i podtrhl střelecký účet druhé třetiny.

Poslední část zápasu přinesla velmi vyrovnanou pasáž, která skončila 1:2. FBC v půlce zápasu nezvládlo správně nabrat volný úder z rohu a nikým nekrytý obránce zakončil do prázdné branky. V posledních minutách se zápas již dohrával v klidném tempu a před výbornými diváky ještě sklepl do prázdné branky Jirsa pas Gwuźdźe. Poslední tečku v zápase udělal nedůraz českolipských obránců, když se proti mladé obraně Tichý-Vnuk prosadil z otočky soupeřův útočník a stanovil skóre na konečných 7:4.

Branky: 2x Merlíček (Novák), Novák (Marhan), Mlejnek (Procházka), Procházka (Gwuźdź), Jeřábek (Procházka), Jirsa (Gwuźdź)

Sestava: Knol, Krčál – Mlejnek, Rozman, Tichý, Vnuk – Švorc, Procházka, Jeřábek, Marhan, Novák, Merlíček, Žák, Gwuźdź, Jirsa, Bureš, Karel

trenéři: Slaný Štěpán, Jiří Stožický