FBC opět nezvládli své zápasy a klesli v tabulce

Florbalisté České Lípy se nachází ve výsledkové krizi, z pěti posledních utkání čtyři prohráli a porazit dokázali jen první Litvínov. V pátek měli na programu předehrávku na pražském Startu, kde měli jasně potvrdit roli favorita a v neděli pak zápas o čelo tabulky s jedním z aspirantů na postup, Hattrickem Brno.

Start 98 – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Brzký páteční čas zkomplikoval polovině týmu příjezd na zápas, ten se nakonec promítl i do celého utkání, poctivá obrana Startu a především zahazování tutovek stálo nakonec Českou Lípu utkání. Ospalost potrestali Pražané hned ve druhém střídaní, chybu v obraně trestal Stejskal a Start po třiceti vteřinách vedl 1:0. Vyrovnat se podařilo až na konci třetiny vlastní brankou, kterou si nešťastně vstřelil Procházka, když se snažil zamezit rychlému brejku Lukáše Mlejnka.
Ten měl prsty i ve druhé českolipské brance, po jeho akci na začátku druhé třetiny se dostal míček k Jirsovi, který zachoval chladnou hlavu a trefil se ze středu přesně k tyči, 1:2. Po mnoha neproměněných tutovkách přišel zákonitě trest, špatně nabraný volný úder znamenal vyrovnání, Kropáček našel skulinu ve zdi a střelou tahem srovnal na 2:2.
I v poslední třetině bylo více šancí k vidění okolo branky Startu, ty proměněné však přišly bohužel v brankovišti FBC, v 53. minutě ustál souboj s Vnukem Štyler a Knolovi trochu se štěstím vymetl šibenici, 3:2. Lekce z produktivity však pokračovala, za půl minuty zvyšoval Trčálek na 4:2 a další branku pak přidal Start v českolipské power play do prázdné branky. FBC se podařilo v poslední minutě výsledek jen kosmeticky upravit, když Slaný rychle rozehrál na Vnuka a ten z dálky prostřelil jinak výborného Hudce, 5:3.

branky (asistence): 00:28 Petr Stejskal, 30:24 Jiří Kropáček (Matěj Štyler), 53:16 Matěj Štyler, 53:46 Vojtěch Trčálek (Petr Stejskal), 57:30 Jiří Vašíček - 18:11 Matěj Procházka (vlastní branka), 22:06 Jakub Jirsa (Lukáš Mlejnek), 59:31 Radovan Vnuk

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Hattrick Brno 4:5 pn (1:2, 0:0, 3:2)

Odveta nedávného utkání v Brně, kde Česká Lípa vyhrála s notnou dávkou štěstí 4:3, slibovala velmi vyrovnaný souboj. Úvod tomu však nenasvědčoval, Brno si totiž přivezlo Hrabala, který nasázel hattrick. Všechny jeho branky padly po chybách českolipských hráčů, ta první ve druhé minutě po ztrátě Procházky, druhá v šesté minutě po ztrátě Karla a rázem to bylo 0:2. Od té doby však převzala iniciativu Česká Lípa, zpřesnila rozehrávku a držení míčku a začala se dostávat do zajímavých příležitostí, ty však končily, tak jak tomu bývá v posledních zápasech, v zámezí či na brankáři. Naděje svitla na konci třetiny, Slaný netrefil ideálně rozehru volného úderu a od zadního mantinelu se míček odrazil až před Karla, který bekhendem uklízel do prázdné branky, 1:2.
Ve druhé části pokračoval českolipský nápor, který se musel občas vyrovnat s ojedinělými, ale o to nebezpečnějšími brejky Brna, oba brankáři však své týmy podrželi a do kabin se šlo po bezbrankové prostřední části.
Vstup do poslední části vyšel lépe soupeři, Hrabal zkompletoval hattrick po rychlém přechodu do protiútoku a následné dorážce za bezmocného Pomomareva, 1:3. Česká Lípa však nic nezabalila, nejprve Marhan vyforčekoval míček a následně ho Merlíček zpoza branky dopravil za Chrásta, 2:3. Zasloužené vyrovnání přišlo z hole Tichého, tomu nabil z rohu hřiště Novák a přesná střela zapadla do vzdálenější šibenice Chrástovi branky, 3:3. Následný českolipský nápor nezvládl Houbal, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě dvouminutového trestu, z trestné lavice ho vysvobodil po chvilce opět Tichý, 4:3. Když už se zdálo, že FBC má zápas pevně v rukou, přišla další chyba, Slaný netrefil při rozehře míček, tak jak by si představoval, a rotací skočil Ponomarevovi na břevno, od kterého ho dopravil do branky Habr, 4:4. Na konci třetiny musela Lípa ještě přečkat dvouminutové oslabení a i následné pětiminutové prodloužení, během kterého se utkání nerozhodlo, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.
V penaltové loterii se vedlo lépe Brnu, za Českou Lípu se prosadil jen Slaný, Brnu se podařilo proměnit dva pokusy, a bonusový bod tak putoval na stranu Brna.

branky (asistence): 16:51 Jakub Karel (Štěpán Slaný), 43:40 Jan Merlíček (David Marhan), 47:08 Milan Tichý (Jakub Novák), 54:56 Milan Tichý (Štěpán Slaný) - 01:33 Filip Hrabal, 06:19 Filip Hrabal (Martin Houšť), 40:57 Filip Hrabal (Martin Houšť), 55:27 Zdeněk Habr, 65:00 Filip Hrabal