FBC čeká první soutěžní (pořádně nabitý) víkend

Verze pro tisk |

Konec září je ve znamení startu florbalových soutěží, v letošním roce FBC přihlásilo rekordních 19 týmů, hned pět z nich o tomto víkendu absolvuje své první zápasy.

V sobotu odjíždějí ke své premiéře starší žáci ZŠ Mimoň, které čekají v Ústí nad Labem oba teplické týmy – DDM a FBC. Další velká premiéra se odehraje na horké půdě chodovské haly, tým juniorek nemohl do úvodního zápasu dostat lepší tým, než je mistr ČR Herbadent Praha, v druhém zápase na dívky čekají pitbullky z Kolína.  Sobotní podvečer bude patřit také českolipským hráčům a trenérům v barvách Mladé Boleslavi, ti jedou až do Vítkovic, kde se střetnou se svým rivalem SSK. V dresu Mladé Boleslavi zažije svojí ostrou premiéru Radovan Vnuk na hřišti a na lavičce Štěpán Motejzík, který vyměnil hokejku za trenérské desky.

V neděli se pak dohrává první kolo starších žáků, velký nájezd modrobílých barev tak očekávají v litvínovské hale Sportas, kam přijede hned kvarteto týmů starších žáků – FBC, Partyzánská, U Lesa a Kamenický Šenov. Proti nim se postaví týmy Mostu, Podbořan, Litvínova a Žatce. Na turnaji dojde ke kurióznímu momentu, kdy Česká Lípa prakticky nesleze ze hřiště, v hostujících kolonkách naleznete vždy jméno České Lípy, českolipský fanoušek si tak jistě přijde na své!  Kousek od Litvínova, v Chomutově, se uskuteční i první kolo 2. juniorské ligy, tedy ligy, ze které si FBC vybojovala historický postup do nejvyšší juniorské soutěže. Českolipský klub do této ligy přihlásil svojí rezervu, která změří síly s domácím Chomutovem a nováčkem z Turnova.

Nahoru