FBC Alis Česká Lípa bodově opět stoprocentní

Verze pro tisk |

V sobotu 22.10.2011 se uskutečnil další turnaj druhé ligy žen ve Spořicích u Chomutova, českolipské florbalistky odjížděly s vidinou toho, že v případě zisku šesti bodů si v tabulce udrží průběžné první místo.

V prvním zápase je čekaly soupeřky z Florbalové akademie Mladá Boleslav a kdo čekal spíše oddychové tempo a snadné vítězství, se bohužel dosti zmýlil. Loňský outsider během své premiérové sezóny krom spousty zkušeností nasbíral i pár nových šikovný hráček a na jeho výkonu to bylo znát. První trefu sice zaznamenaly českolipské hráčky, když se ze standardní situace po přiťuknutí Lípové a za přispění clony Nedvědové nemýlila Šmídová, to však bylo na dlouhou dobu vše. FBC Alis mělo sice podstatně více ze hry, ale většinu jejich šancí suverénně zlikvidovala vynikající boleslavská golmanka Probstová.  Naopak, na začátku druhé třetiny se po jednom z úniků nemýlila mladičká posila Boleslavy Gregorová a bylo srovnáno. Překvapení v podobě dělby bodů naštěstí nepřipustila českolipská dvojice Jedličková – Slaná a po parádní přihrávce první a neomylné střele druhé jmenované nakonec FBC Česká Lípa doslova vydřelo tři body.

TJ Turnov, druhý ze soupeřů FBC Alis Česká Lípa, si získal respekt hned na letošním prvním turnaji, kde dokázal porazit jednoho z velkých favoritů soutěže Slavii TU Liberec. To si ovšem naše hráčky nepřipouštěly a skóre zápasu znovu otevřela povedená českolipská akce, když se po pěkném uvolnění od Šmídové zkušeně trefila Lípová. Nedlouho na to ovšem až příliš lehce prošla českolipskou obranou turnovská kapitánka Todorovová a bylo srovnáno. V závěru první třetiny TJ Turnov poprvé a naposledy strhlo vedení na svou stranu po pěkně umístěné střele Válkové. Ve druhé třetině sice mělo českolipské ženstvo navrch a po pěkných individuálních akcích Slané a Jedličkové mělo znovu jednobrankový náskok, ale z ojedinělé šance Turnova se podařilo soupeřkám opět vyrovnat. Do třetí třetiny se tedy nastupovalo za stavu 3:3. Hned v úvodu svou druhou trefu v zápase přidala po asistenci Slané výborně hrající juniorka Jedličková, nicméně ani toto vedení netrvalo dlouho. Turnovské nahození z půli hřiště těsně před bránou nešťastně tečovala českolipská kapitánka Řebíčková a golmanka Eclerová již neměla šanci na změnu směru letícího balonku reagovat. Výborně ale naštěstí zareagoval první útok České Lípy a vzápětí po nahrávce Bubákové zasadila Turnovu poslední a pro Českou Lípu vítěznou ránu Slaná.

Sestava FBC Alis Česká Lípa: Eclerová – Řebíčková, Peterová, Mašková – Bubáková (0+1), Slaná (3+1), Jedličková (2+1), Lípová (1+1), Šmídová (1+1), Nedvědová

Nahoru