Českolipští florbalisté se v pátek pokusí udolat Pardubice

Verze pro tisk |

Další těžká prověrka čeká na florbalisty České Lípy. V pátek 1. prosince se totiž postaví do cesty velmi silným Pardubicím. Mikulášský zápas bude zároveň bojem o veledůležité body do tabulky, kde se situace pro Severočechy začala po třech debaklech výrazně komplikovat.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové se s východočeským týmem letos už jednou utkali. Na začátku sezony v polovině září zamířili do tamní Tipsport Areny, aby s tehdy vedoucím celkem soutěže sehráli důstojnou partii a prohráli jen 5:7. Aktuálně jsou Pardubice na pátém místě a podobně jako Otrokovice, kde hrála Česká Lípa o uplynulém víkendu, patří k příjemným překvapením letošní sezony.

Je však potřeba zdůraznit, že z dosavadních čtrnácti zápasů se Pardubice představily hned osmkrát na domácí půdě. Tam získaly z celkového počtu pětadvaceti bodů hned sedmnáct. Venku zvítězily třeba na půdě Ústí nad Labem a nesmírně cenný bod si přivezly i z půdy Vítkovic. V letošním ročníku ale také jednou vyšly střelecky naprázdno, když na půdě Otrokovic podlehly po boji 0:2.

Pardubický tým táhne dlouhodobý lídr Marek Ďopan. Třiadvacetiletý útočník už letos nasbíral dohromady 21 bodů, i když se dokázal trefit jen pětkrát a platí tak za dvorního nahrávače jiných výborných střelců týmu. Mezi ně se řadí především Jan Kourek. Jeho čtrnáct zásahů táhne pardubický tým do play-off. V brance se pak proti České Lípě postaví nejspíš Jakub Levínský, který je letos jasnou jedničkou soupeře.

V českolipském táboře rozhodně veselo není. Po velmi sympatickém začátku a důstojném boji i s největšími favority soutěže totiž týmu dochází dech. Z posledních tří zápasů proti Bohemians, Spartě a Otrokovicím navíc zaznamenal hrozivé skóre 12:36. Právě na domácím prostředí by však Českolipští určitě toužili rozšířit svou dvanáctibodovou sbírku. „Po sérii těžkých porážek nastoupíme proti velmi silnému soupeři. Věřím ale v týmový výkon. Ukážeme našim fanouškům, že pořád umíme vyhrávat,“ uvedl brankář Jan Dvořák.

Zápas bude určen také nejmenším příznivcům českolipského florbalu. O přestávkách se totiž sportovní halou budou prohánět mikuláš s čertem a těm hodným budou rozdávat sladkosti, na zlobivé děti čeká uhlí a brambory. Začíná se v 19:30.
 

Nahoru