Dorostenecká one man show Honzy Hřebřiny v Liberci

Dorostence čekal těžký boj o přední příčky zaručující účast v kvalifikaci o dorosteneckou republiku, v Liberci na ně čekal domácí tým a ústecké USK, tedy týmy na druhém a třetím místě. Česká Lípa však ukázala v nekompletní sestavě vekou morální sílu a i díky jedenácti brankám Honzy Hřebřiny získala důležitých šest bodů.

FBC Liberec -  FBC PD Dědek Česká Lípa 5:7 (1:1, 1:0, 3:6)

Zápas začal ve velmi dobrém tempu, oba týmy hrály velmi opatrnou hru. Stav 0:0 platil do 5. minuty, když Mach na půlce vybojoval míček a vypálil z půlky na Slabého, kterému míček proletěl nad ramenem. Od té doby měli navrch borci v českolipském dresu, to se ale libereckým nelíbilo a v 10. minutě srovnal stav Pech.

Ve druhé třetině se hrálo opět opatrně, oba týmy hrály spíše na své půlce a nehnaly se do zakončení v přečíslení. Jediný gól druhé třetiny dali liberečtí, když míček nešťastně doskákal za Faltejska. Na konci třetiny fauloval Liberec, jmenovitě Galbavý, více se však ve druhé části nestihlo, a přesilová hra se tak sehrála z větší části v poslední části.

Třetí část hry začali českolipští ve výhodě, hned po 30 sekundách Mach napálil míček, který se odrazil k Pastorovi a ten doklepával do branky. Dalších 30 sekund nato Šebera posouvá míček na Hřebřinu, který z dálky trefuje přesnou střelou pravý růžek branky, hra se přelévala ze strany na stranu a hned za dalších 30 sekund na to liberecký brejk dokázal vsítit Chládek. Českolipští dorostenci polevili a díky tomu šel do vedení Liberec, ve druhé minutě dostal míček za záda Faltejska, 4:3 pro Liberec. Ve čtvrté minutě po rozehrávce z rohu proběhl Hřebřina za libereckou brankou a z výjezdu se trefil přesně nad rameno libereckého gólmana, stav byl tedy opět nerozhodný 4:4. V šesté minutě při chybné rozehrávce Liberce se míček odráží před Hřebřinu, jenž neváhá a prostřeluje gólmana, 20 sekund nato odpovídá Liberec vyrovnávacím gólem, tímto zásahem ukončil Liberec stíhací jízdu, dále pokračovala jen Česká Lípa. V 11. minutě Pastor z rohu nahrává Hřebřinovi, který se ani na po čtvrté nemýlí a trefuje libereckou branku. Česká Lípa hrála po zbytek 3. třetiny ve velkém tlaku, ten ukončil proměněným nájezdem Hřebřina. To bylo v tomto zápase vše, a tak si českolipští právem berou všechny 3 body.

sestava a body: Palček, Faltejsek – Kopřiva, Stehlík, Dědek, Šebera (0+1), Nápravník , Mach (1+2), Hřebřina (5+0), Průcha, Pastor (1+1), Otáhal, Carboch

FBC PD Dědek Česká Lípa – USK Slávie Ústí nad Labem 9:6 (4:1, 3:3, 2:2)

Českolipský tým čekal i ve druhém zápase velmi silný soupeř a to ukázal hned na začátku první třetiny, když šikovný Křížek z výjezdu prostřelil Palčeka. Na to hned odpovědělo duo Hřebřina – Mach, druhý jmenovaný posunul míček po mantinelu na Hřebřinu, který nezaváhal a přesnou střelou umístil míček do branky ústeckého brankaře Černého. Ve druhé minutě byla českolipská ofenziva puštěna do signalizované výhody před ústeckou brankou, se situací si poradil Mach, nabil Hřebřinovi, který prokázal velkou sobotní formu. 2:1. Než se USK stačilo vzpamatovat, protáhl se Šebera podél mantinelu a prudkou střelou trefil „vingl“ ústecké branky. V šesté minutě se prezentoval táhlou střelou z půlky Dědek a stanovil tak třetinový výsledek ve prospěch FBC na 4:1.

Druhá třetina nezačala pro Lípu vůbec dobře, USK připravilo Lípě studenou sprchu v podání rychlých třech branek a srovnání stavu na 4:4. Lípu dokázal vrátit do zápasu kdo jiný než Hřebřina, když v 8. minutě vstřelil z výjezdu gól. O pár okamžiků déle zaúřadoval v brankovišti Carboch a na konci třetiny ještě zvýšil opět Hřebřina na 7:4.

Záčátek třetiny Českolipští opět prováhali a nastoupili k němu ledabyle, ústecký forvard využil nepozornosti v obraně a rychle snížil a vzápětí přidal kontaktní branku na 7:6. Česká Lípa však měla Hřebřinu, který si asi vzpomněl na song Dalibora Jandy Hráli jsme kličkovanou a umotal ústecké po individuální akci zakončené přesně nad rameno Černého. Ústí se pokusilo o zvrat pomocí power-play, jejich snahu však zhatil opět Hřebřina, když se trefil přes celé hřiště do odkryté klece USK a upravil výsledek na 9:6.

Česká Lípa si tak připsala cenných šest bodů, které ji katapultovaly na průběžné první místo dorostenecké ligy.

Sestava a body: Palček, Faltejsek – Kopřiva, Stehlík, Dědek (1+0), Šebera (1+0), Nápravník, Mach (0+4), Hřebřina (6+0), Průcha (0+1), Pastor, Otáhal, Carboch (1+0)