Dorostenci zakončili sezonu vysokou výhrou nad Viktorkou

Dorostenci předvedli na závěr sezony slušný výkon a odvážejí si z Dobiášovky tři body.

USK Slavie Ústí nad Labem – FBC Safe Travel Česká Lípa 8:3 (2:1, 2:1, 4:1)

Česká Lípa šla do zápasu s tím, že nemá co ztratit, a tak předváděla útočnou hru a důslednou obranu. Tu bohužel překonal v sedmé minutě ústecký Jahoda. Po dvou minutách našel odpověď Drahoš Pastor, když zakončil pěknou střelou pod víko. Remízový stav udržela Česká Lípa dalších pět minut, když Nerada propálil střelou z otočky Brom.
V první minutě druhé třetiny předvedlo krásnou kombinaci duo Kotera - Jansa a bylo srovnáno. Z Českolipské strany to bylo bohužel na skoro půl hodiny všechno. Po zbytek druhé třetiny se bojovalo o každý míček a dva góly v českolipské brance byly trošku smolné.
Do třetí třetiny vstoupila Česká Lípa s cílem útočit. Namísto toho čtyřikrát inkasovali a jen díky gólmanovi Neradovi nebylo skóre na konci utkání mnohem hrozivější. Minutu před koncem upravoval na závěrečných 8:3 Mach.

Góly: Pastor, Jansa (Kotera), Mach (Jansa)

Sestava: Nerad – Kotera (C), Vojíř, Stehlík – Jansa, Mach, Bárta, Svoboda, Skočdopole, Pastor, Hejda, Kopřiva, Šnobl

FBC Safe Travel Česká Lípa – FBC Victoria Ústí nad Labem 15:2 (5:1, 3:0, 7:1)

Očekávaná bitva o páté místo v tabulce se nekonala. Kotera a Jansa vstřelili za Českou Lípu během první minuty dva rychlé góly a ukázali, že Lípa bude ten tým, který bude v tomto zápase diktovat tempo, zejména díky počtu ústeckých hráčů do pole (6). Do konce první třetiny se prosadili ještě Skočdopole, Bárta a znovu Jansa. Jen ke snížení se dostal ústecký střelec Andrej.
Ve druhé třetině se českolipská kanonáda trochu zasekla. V této třetině se prosazovali pouze Kotera a Jansa. Oba si završili hattrick.
Gólovou smršť ve třetí třetině načal Bárta. Jeho příkladu následoval Mach, který se prosadil hned dvakrát. Druhým gólem Ústí odpověděl Andrej. Pak už se prosazovali jen českolipští hráči. Nejprve Hejda, vzápětí dvakrát Jansa a poslední gól utkání i celé sezony vstřelil Mach. A byl třetím českolipským hráčem s hattrickem v tomto utkání.
Nutno připomenout, že gólman Nerad, navzdory dvěma inkasovaným brankám, vydeptal ústeckého Andreje až k vyloučení.

Góly: 5x Jansa (2x Mach, Šnobl, Skočdopole), 3x Kotera (Vojíř, Skočdopole), 3x Mach (2x Jansa), 2x Bárta (Kotera, Jansa), Skočdopole (Kotera), Hejda (Kotera)