Dorostenci úspěšní z poloviny

Po šesti dnech čekal dorostence další turnaj 1. ligy. Česká Lípa si, i přes kolizi s juniorským týmem, připsala tři body a stále drží postupové místo na kvalifikaci o MČR.

FBC PD Dědek Česká Lípa – Fbc Ústí Nad Labem 10:0 (5:0, 3:0, 2:0)
FBC PD Dědek Česká Lípa čekal zápas, který měl přinést tři cenné body. Stav 0:0 platil do 3. minuty, když Dědek nahrál na Macha, který ze středu hřiště vstřelil první gól utkání. Po střele Dědka se míček odrazil pouze od mantinelu za bránou, kam si seběhl Hřebřina a v přesilové hře zakončoval zpoza brány. O 9sekund později se trefil Hána, který upravoval průběžné skóre na 3:0 pro Českou Lípu. V 11. minutě se opět prosadil Mach po nahrávce Dědka. V této třetině padl ještě jeden gól, když Matejíček R. nahrál na Carbocha, který se nemýlil.
Do druhé třetiny vstoupila Česká Lípa rychle a hned v 2. minutě nahrával Kněžour na Matějíčka R., který zvyšoval na 6:0, když se od mantinelu prokličkoval až před gólmana. Ve 4. minutě si vybojoval u mantinelu míček Kubíček, poté zakončoval a zvyšoval tak na 7:0 pro Českou Lípu. V 11. minutě ze standartní situace rozehrával Nápravník na Macha a ten dával poslední gól ve druhé třetině. Hráč Ústí, Janák, byl vyloučen po faulu u mantinelu na 5 minut a pro Lípu tak začala druhá přesilová hra, kterou už bohužel nevyužili.
Třetí část hry začala za stavu 8:0 pro Českou Lípu. Hned ve 4. Minutě byl vyloučen Hána na 2 minuty a Ústí si tak zahrálo přesilovou hru, kterou nevyužili, ale naopak ji využil Matějíček R., který v oslabení zvyšoval na průběžný stav 9:0. Poslední gól utkání vstřelil ze standartní situace z půlky Svoboda, kterému nahrával Matějíček R.
sestava a body: Palček , Faltejsek – Svoboda (1+0), Hána(1+0), Pastor, Brůžek, Dědek (0+3), Šebera, Otáhal, Carboch (1+0), Hnízdil, Matějíček R. (2+2), Pecha, Nápravník (0+1), Kněžour (0+1), Mach (3+0), Hřebřina (1+0), Kubíček (1+0)
FBC PD Dědek Česká Lípa – FBC 98 DDM Chomutov 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Českolipský tým čekal ve druhém zápase silný soupeř a to ukázal hned na začátku první třetiny, když Jaschke prostřelil Faltejska. Celá třetina se pro Českou Lípu odehrával v pomalejším tempu. Šance byli na obou stranách, ale nikdo se nedokázal prosadit, až 2 sekundy před koncem třetiny se prosadil Pacher a upravil tak průběžné skóre na 0:2 pro Chomutov.
Druhá třetina nezačala pro Lípu vůbec dobře, hned v 50. sekundě se trefil Šarša a zvyšoval tak na 0:3. V 5. minutě se z půlky prosadil Pastor, na kterého Dědek rozehrával standartní situaci. Když Česká Lípa vstřelila gól, jakoby někdo vyměnil tým. Lípa začala být u balónů první, začala vyhrávat souboje, měla plno šancí, které ale nedokázala proměnit. Ve 12. minutě se prosadil opět Chomutov a Česká Lípa zase ztrácela 3 góly do vyrovnání. Po druhé třetině byl průběžný stav 1:4 pro Chomutov.
Začátek třetí třetiny Českolipští nenechali jen tak a šli do něj v plném nasazení. Tempo hry bylo velice rychlé, přiostřovalo se i v soubojích tělo na tělo. Lípa měla mnoho šancí, ale nedokázala Šoltu prostřelit. Do Českolipské klece Chomutov vstřelil ještě 2 góly, když se trefil v 5. minutě Šarša a v 13. minutě Selinger.
sestava a body: Palček , Faltejsek – Svoboda, Hána, Pastor (1+0), Brůžek, Dědek (0+1), Otáhal, Carboch, Hnízdil, Matějíček R., Pecha, Nápravník, Kněžour, Kubíček