Dorostenci si z Krupky vezou šest bodů

Safe Travel měl na programu dva zápasy v Krupce proti dvojici týmu, která se krčí na spodku tabulky, Česká Lípa potvrdila roli favorita. Skvělou premiéru prožil Skočdopole, bohužel se opět zranil Ondřej Mach.

FBC Safe Travel Česká Lípa – SK Bivoj Litvínov (6:2, 4:0, 1:1)

Utkání začala Česká Lípa tak, jak se od ní očekávalo. Jakmile měla míček, natlačila se před soupeřovu bránu a snažila se vypracovat střeleckou pozici pro některého z vyhlášených ostrostřelců. Až ve třetí minutě se prosadil z protiútoku Jansa. Hra pokračovala, Česká Lípa nutila Litvínovu svou hru a Litvínov jen občas zahrozil z brejků, které likvidoval gólman Nerad. V páté minutě střela Tschakerta přeskákala všechny, včetně gólmana. O minutu později zvyšoval na 3:0 Vojíř, když vymetl šibenici litvínovského gólmana. Pak si ale českolipští hráči zbytečně zkomplikovali život, když si nechali vstřelit dva laciné góly, jeden z nich dokonce při vlastní přesilovce. Po domluvě se českolipská hra opět zlepšila. Nejprve v přesilovce skórovali Bárta a Kotera. Minutu před koncem první třetiny na 6:2 zakončoval parádní střelou z první Jansa.
Druhá třetina začala opět českolipským tlakem, který zužitkoval Mach. Velkou část třetiny se nic nedělo. Česká Lípa ostřelovala litvínovskou branku, ale ne a ne se trefit do branky. Až na konci deváté minuty překonal gólmana Bárta. Dvě minuty poté předvedl Kotera, že dokáže obehrát všechny protihráče a nahrával Bártovi před prázdnou bránu. Desátý gól do litvínovské sítě vstřelil Jansa.
Třetí třetinu začala Česká Lípa obdrženým gólem, který si do vlastní sítě nešťastně srazil Dědek. Na tento gól téměř okamžitě odpověděl Kotera.

Góly: 3x Jansa (Bárta), 3x Bárta (Kotera), 2x Kotera (Jansa), Tschakert, Vojíř, Mach

Sestava: Faltejsek – Kotera (C), Vojíř, Dědek, Tschakert – Jansa, Mach, Bárta, Šnobl, Pastor, Skočdopole, Štimpl alias Šťastný, Kopřiva alias Kubíček, Svoboda

FBC Teplice – FBC Safe Travel Česká Lípa 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

Proti nejslabšímu týmu ligy se českolipským dorostencům střelecky příliš nedaří, ani tento zápas nebyl výjimkou. Svůj premiérový gól vstřelil díky dobré poziční hře Skočdopole, který nahradil v první „lajně“ Macha, zraněného z prvního zápasu. Teplice se stáhly téměř na velké brankoviště a českolipští hráči mohli v klidu kombinovat. Svůj druhý gól protlačil do sítě Skočdopole, ale kvůli hře teplického hráče v malém brankovišti nebyl gól uznán, a proto přišel na řadu nájezd. Kapitán Kotera k němu postavil Skočdopoleho, který si s brankářem poradil jako mazák. Bohužel po několika minutách obdržela Česká Lípa první letošní gól od tohoto soupeře. Skočdopole i nadále zatápěl teplické obraně, hattrick, který by byl krásnou tečkou za jeho prvním turnajem, se mu bohužel uzavřít nepovedlo.
Ve druhé třetině skórovali Kotera a Jansa, který umístil svou nádhernou střelu z půlky přesně pod víko.
Ve třetí třetině dokázali Kotera a Dědek skórovat ve druhé minutě, ale za zbylých 13 minut už Česká Lípa nedokázala míček dotlačit do brány ani jednou.

Góly: 2x Skočdopole (Kotera), 2x Kotera (Vojíř, Jansa), Jansa (Kotera), Dědek (Jansa)

Sestava: Nerad – Kotera (C), Vojíř, Dědek, Tschakert – Jansa, Bárta, Šnobl, Pastor, Skočdopole, Šťastný, Kubíček, Svoboda