Dorostenci se vracejí bez bodu

Dorostenci FBC svůj první dvojzápas sezóny nezvládli. V Ústí nad Labem prohráli oba své zápasy o gól.

FBC Liberec – FBC Safe Travel Česká Lípa 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

V prvním zápase sezony nastoupili dorostenci z České Lípy proti florbalistům z Liberce. První rychlý gól vstřelil ve druhé minutě liberecký Brožek. V páté minutě odpověděl pěknou střelou skoro z půlky hřiště Mach. Ve 13. minutě byl pěti minutami potrestán liberecký Erban, jehož hůl zaúřadovala v obličeji českolipského Jansy. Na konci 14. minuty zvýšil v přesilovce na 1:2 Pastor.
Na začátku druhé třetiny přidal další gól Mach. Na 2:3 snižoval za Liberec Valeš.
Poslední třetina začala gólem Valeše v první minutě – 3:3. Následovalo vyloučení na straně Liberce, kterého nedokázali českolipští hráči využít. Naopak v 11. minutě si šel na 2 minuty sednout českolipský Šnobl, za faul brankáře Nerada. Toho využil liberecký Bláha – 3:4. Skóre se už nezměnilo a i přes závěrečný tlak nedokázali českolipští hráči vyrovnat.

Branky: 2x Mach (Vojíř, Kotera), Pastor (Mach)

Sestava: Nerad – Kotera (c), Dědek, Vojíř, Spálenský – Šnobl, Mach, Pastor, Kubíček, Bárta, Jansa

FBC Safe Travel Česká Lípa – FBC Victoria Ústí n. Labem 6:7 (1:2, 1:3, 4:2)

Po čtyřech hodinách odpočinku nastoupila Česká Lípa proti Victorii Ústí nad Labem. Bohužel první třetina FBC nevyšla. Po dvou gólech v rozmezí minuty, které vstřelil ústecký Šíp, se konečně prosadil také českolipský Dědek.
Na začátku druhé třetiny zvýšilo Ústí gólem Andreje na 1:3. V osmé minutě snížil na 2:3 Šnobl, Ústí však po minutě opět své vedení zvýšilo. Ve 12. minutě bylo skóre už 2:5. Po čtyřech minutách třetí třetiny bylo skóre 2:7. V osmé minutě snížil Vojíř a v 11. minutě padly dva rychlé góly z holí Macha a kapitána Kotery, který si krásně položil soupeřova brankáře. Na začátku 15. minuty snížil na 6:7 opět Kotera, bohužel další gól už Česká Lípa přidat nedokázala.

Branky: 2x Kotera (Mach), Dědek (Vojíř), Šnobl (Bárta), Vojíř (Kotera), Mach (Kotera)

Sestava: Müller – Kotera (c), Dědek, Vojíř – Spálenský, Šnobl, Mach, Pastor, Kubíček, Bárta

Trenéři: Štepán Slaný
               Jiří Stožický
               Jiří Nágr

Hodnocení trenéra:
První turnaj dorostenců odkryl mnoho věcí, především to, že někteří hráči nejsou na tuto úroveň připraveni fyzicky, takticky, ani technicky. Musíme se na tyto nedostatky zaměřit v tréninku a poté je přenášet do zápasu. Přesto jsme si mohli z Krupky odvézt body, hlavně v prvním zápase jsme byli lepším týmem, ale nevyužili mnoho šancí a soupeř nás potrestal za zbytečné vyloučení. Ve druhém zápase to bylo spíše o marnosti, konec zápasu jsme však trochu zdramatizovali a na bod jsme si mohli sáhnout také.