Dorostenci FBC si z Liberce odvezli šest bodů

Dorostenci FBC Safe Travel Česká Lípa si odvezli z Liberce povinných šest bodů. Své zápasy v hale ZŠ Dobiášova odehráli s posledními dvěma týmy první ligy dorostenců.

SK Bivoj Litvínov - FBC Safe Travel Česká Lípa  1:11 (1:1, 0:4, 0:6)

První gól v zápase vstřelil po rychlém protiútoku v přesilové hře Litvínov. Na ten odpověděl ještě v první třetině Štěpán Hejl. V první třetině už žádný další gól nepadl, i když se hrálo prakticky jen na litvínovské polovině. Druhá třetina začala opět náporem České Lípy, který zúročil střelou z otočky Palme. V tomtéž střídání protlačil balonek do branky ještě Šnobl, ale kvůli litvínovské hře v malém brankovišti bylo pískáno ještě před gólem a následoval nájezd.
Na nájezd se postavil Vojíř, který si bez problému poradil s brankářem. Ve druhé třetině skóroval ještě Kubíček, který zkušeně přehodil brankáře, a Jansa, který prostřelil vše, co stálo v cestě.
Třetí třetina začala jako obě předchozí, Česká Lípa se tlačila do útoku, který byl jen občas přerušen brejky soupeře. V této třetině se prosadil Jansa, který opět nedal brankáři šanci, Mach po souhře s Jansou, při dalším gólu zakončoval Jansa po přihrávce od Macha. Dva góly vstřelil Kotera.  Poslední gól utkání na 11:1 vstřelil opět Mach.

Sestava: Faltejsek – Kotera, Vojíř, Dědek, Tschakert – Mach, Jansa, Hejl, Pastor, Bárta, Kubíček, Šnobl, Palme

FBC Safe Travel Česká Lípa : FBC Teplice 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Domácí se prosadili i přes značný tlak až v 10. minutě první třetiny, to Jansa doklepl do branky balonek, který na něj prodloužil Hejl. Dvoubrankový náskok zařídila opět první formace, Vojíř nabil agilnímu Jansovi a teplický brankář lovil míček podruhé z branky. Ve druhé třetině se prosadil jako první kapitán Kotera, který s balonkem prošel kolem mantinelu a zavěsil pod břevno překvapeného brankáře, 3:0. Pět sekund před koncem předvedli Jansa s Machem jednu ze svých kombinací a Jansa si vystřílel druhý hattrick v jednom dni. Poslední třetina začala opět ve vysokém tempu a v páté až osmé minutě se prosadili Jansa po nahrávce Kotery, téměř totožnou akcí Mach po Koterově asistenci a na závěr přišla šenovská akce v podání Macha a Jansy, zakončoval Mach.

Sestava: Nerad – Tschakert, Dědek, Kotera, Vojíř – Mach, Jansa, Hejl, Bárta, Pastor, Šnobl, Palme, Kubíček

Body: Jansa 4+1, Mach 2+1, Kotera 1+2, Vojíř 0+1, Hejl 0+1